přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. února 2003, 17:38

Šebrle v Tallinu neměl konkurenci

Čeští vícebojaři Roman Šebrle a Tomáš Dvořák zakončili své účinkování na mítinku v estonském Tallinu.

Do poslední disciplíny halového sedmiboje v Tallinu vstupoval Roman Šebrle s obrovským náskokem na druhého muže pořadí, domácího Erkiho Noola. Po běhu na 1000 m se propast mezi Šebrlem a zbytkem startovního pole ještě prohloubila, když světový rekordman v závěrečné disciplíně získal 851 bodů za solidní čas 2:42,04. Celková ztráta Noola na Šebrleho tak činí 184 bodů. Roman Šebrle na mítinku v Tallinu suverénně zvítězil výkonem 6228 bodů, k vyrovnání osobního maxima z roku 2001 mu scházelo 192 bodů.

Pro Tomáše Dvořáka byl tallinský mítink zejména bojem o účast na halovém MS v Birminghamu. Tam se kvalifikuje šest nejlepších vícebojařů letošní halové sezony, kteří doplní dvojici jistých účastníků, Šebrleho a Američana Pappase. Dvořák v současné době figuruje na páté pozici mezi adepty účasti v Birminghamu. Kromě ruského veterána Lobodina, který se týden před Tallinem zaskvěl na domácím halovém šampionátu výkonem 6412, jsou před Dvořákem jeho přemožitelé z Tallinu Nool, Magnusson a Pogorelov. “Modlím se, aby mi výkon z Tallinu stačil. Kdybych měl absolvovat ještě jeden sedmiboj, byla by to čára přes rozpočet v mojí přípravě,“ obává se Dvořák.

Sedmibojařský mítink v Tallinu byl zatím nejvýznamnějším setkáním elitních vícebojařů v této sezoně, a tak se na jeho základě možná dá usuzovat, jakou úroveň přinese sedmibojařská soutěž na halovém MS. S tím však nesouhlasí Roman Šebrle: „V Birminghamu půjde o úplně jiný závod. Každý bude schopen podat odlišný výkon než v Tallinu a ve výsledku se to může projevit zlepšením klidně i o dvě stě bodů. Doufám, že to dokážu i já.“ Tomáš Dvořák hodnotil především svůj výkon v Tallinu: „Věřím, že mám ještě výrazné rezervy. Takových tři sta bodů snad mám ještě někde zakopáno.“

 

Tomáš Klement

Vytisknout