Šebrle v dálce porazil Pedrosa

pondělí 1. března 2004
Hlavní favorit halového mistrovství světa v Budapešti v soutěži sedmibojařů Roman Šebrle se před vrcholem sezony naposled představil na mítinku v Lipsku.

Český vícebojař zvolil start ve dvou disciplínách, na 60 m překážek a v dálce. Na překážkách nestačil kvalitním specialistům a skončil šestý v rozběhu časem 8.00. Letos běžel Šebrle tuto trať rychleji pouze jednou, na domácím šampionátu získal stříbro za 7.84. Ve finálovém běhu se v Lipsku prosadil Jamajčan Maurice Wignall v čase 7.59, druhou pozici obsadil Kubánec Yunier Hernández (7.63).

V dálkařském sektoru se Roman Šebrle setkal rovněž s vynikající konkurencí a v devítičlenném startovním poli skončil šestý skokem dlouhým 7.64 m. Dvacet centimetrů zaostal devětadvacetieltý atlet za svým letošním maximem, kterým vede domácí tabulky této halové sezony. Za svůj výkon na překážkách v Lipsku by Šebrle v rámci sedmiboje bral 982 bodů, v dálce by si připsal 970 bodů.

Na halovém mítinku v Lipsku desetibojařský světový rekordman v přímém souboji porazil o 1 decimetr úřadujícího olympijského vítěze a devítinásobného mistra světa Ivána Pedrosa z Kuby. Soutěž vyhrál jeho krajan Luiz-Philipe Meliz výkonem 7.95 m.