přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. listopadu 2005, 23:11

Šebrle třetí mezi armádními sportovci

Obhájce prvenství v anketě o nejlepší armádní sportovce ČR Roman Šebrle skončil v roce 2005 na třetím místě, vítězství patří lyžařce Kateřině Neumannové.

Včerejší slavnostní vyhlašování ankety v pražském hotelu Pyramida se muselo obejít bez úřadující mistryně světa na 10 km volně, Neumannová se totiž v současné době připravuje na Dachsteinu. Dvaatřicetiletá lyžařka Dukly Liberec získala v anketě plný počet 400 bodů a nejlepší armádní sportovkyní ČR se stala již potřetí.

Před třetího Šebrleho se dostal další lyžař, skokan Jakub Janda. Závodník frenštátské Dukly si z únorového MS v Oberstdorfu odvezl stříbrnou a bronzovou medaili a v celkové klasifikaci Světového poháru skončil šestý.

Ziskem 320 bodů desetibojař Roman Šebrle zaostal za druhým Jandou o pouhých 6 bodů. Světový rekordman se v uplynulé sezoně stal mistrem Evropy v halovém sedmiboji, vicemistrem světa v desetiboji a vítězem vícebojařské Grand Prix.

Čtyřicet hlasujících trenérů, funkcionářů a zaměstnanců ASC Dukla zvolilo do první desítky ještě jednoho zástupce královny sportů, Pavlu Hamáčkovou. Sedmadvacetiletá tyčkařka dokázala postoupit do finále halového ME a na světovém šampionátu v Helsinkách vybojovala nečekaný bronz. V anketě se dělí o šesté místo s vodní slalomářkou Štěpánkou Hilgertovou.

Na dvaatřicáté příčce se objevila oštěpařka Barbora Špotáková, zlatá medailistka ze Světové univerziády a pátá žena světových tabulek. O dvě místa níž skončil překážkář Stanislav Sajdok, který si pro bronz doběhl na ME do 22 let.

Výsledky ankety o nejlepší armádní sportovce 2005: 

HLAVNÍ KATEGORIE
– 1. Kateřina Neumannová (Dukla Liberec, klasické lyžování) 400, 2. Jakub Janda (Dukla Frenštát p. R., klasické lyžování) 326, 3. Roman Šebrle (Dukla Praha, atletika) 320, 4. Jan Němec (Dukla Liberec, travní lyžování) 145, 5. Nikola Sudová (Dukla Liberec, sjezdové lyžování) 139, 6.–7. Pavla Hamáčková (Dukla Praha, atletika) a Štěpánka Hilgetová (Dukla Brandýs n. L., vodní slalom) 126, 8. Ondřej Synek (Dukla Praha, veslování) 124, 9. Tomáš Mrázek (Dukla Praha, lezení na obtížnost) 96, 10. Libor Capalini (Dukla Praha, moderní pětiboj) 68... 32. Barbora Špotáková (Dukla Praha, atletika) 2, 34. Stanislav Sajdok (Dukla Praha, atletika) 1

JUNIOŘI
– 1. Filip Trejbal (Dukla Liberec, sjezdové lyžování) 150... 4. Vladislav Tuláček (Dukla Praha, atletika) 40

TRENÉR
– 1. Stanislav Frühauf (Dukla Liberec, klasické lyžování) 120... 8. Boleslav Patera (Dukla Praha, atletika) 10

MALÝ KOLEKTIV
– 1. Moderní pětibojaři (Capalini, Sedlecký, Michalík) 210

ODDÍL
– 1. ASO lyžování, Dukla Liberec 260

Tomáš Klement

Vytisknout