Šebrle testoval formu při pražském přeboru

pondělí 17. května 2004
Světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle má za sebou první start v olympijské sezoně.

V sobotu odpoledne se mistr světa v halovém sedmiboji představil v Praze na Děkance, kde v rámci přeborů Pražského atletického svazu startoval ve čtyřech disciplínách. Nejprve nastoupil do závodu na 110 m překážek a časem 14.38 vybojoval stříbrnou medaili. „Čekal jsem, že na překážkách bude o něco rychlejší, tak okolo 14.20,“ poznamenal k vystoupení svého svěřence trenér Dalibor Kupka, „ale Roman je po dlouhém a náročném soustředění ještě unavený, takže výkony nejsou zatím optimální.“ Teprve v pondělí se Šebrle vrátil z téměř dvouměsíční přípravy v Jihoafrické republice. V dnešním závodě podlehl pouze Stanislavu Sajdokovi, který zvítězil za solidních 13.95.

Další test pro Šebrleho následoval v závodě na 400 metrů, v němž závodník pražské Dukly odstoupil po polovině trati. „To byl záměr, chtěli jsme si dát ostrou dvoustovku,“ vysvětlil Kupka. Krátce poté se Šebrle vydal do koulařského sektoru, kde se musel spokojit s výkonem 15.12 m. „Roman nastoupil těsně po doběhu, v kouli ani nestihl všechny pokusy,“ přiblížil Kupka a popsal i poslední disciplínu: „Pak následoval disk, Roman dal 46.99, s čímž můžeme být spokojeni. Každopádně se dnes potřeboval hlavně rozzávodit.“

Ve středu bude devětadvacetiletý atlet startovat v Kutné Hoře, kde se před chrámem sv. Barbory uskuteční první ročník tyčkařských závodů Kutnohorská laťka. Hlavním esem soutěže se stane čerstvý vicemistr světa v hale Adam Ptáček. O čtyři dny později uvidí Šebrleho diváci na mítinku v Turnově. Obhájce stříbrné olympijské medaile zde nastoupí opět v soutěži koulařů a v silně obsazeném Memoriálu Ludvíka Daňka v disku.

Skvělou podívanou na Děkance přinesl závod žen na 100 m překážek. Česká jednička Lucie Martincová získala zlatou medaili v druhém nejrychlejším čase kariéry 13.17. Druhou příčku obsadila vícebojařka Michaela Hejnová, která se svým výkonem 13.26 zařadila na třetí místo domácích historických tabulek. První start v letní sezoně zaznamenal Jiří Mužík, který získal prvenství na hladké čtvrtce za 47.64. Mistryní Prahy v běhu na 3000 metrů se stala reprezentantka v chůzi Barbora Dibelková časem 10:39.72

Z výsledků KP PAS 2004, 16. 5. Praha-Děkanka:
100 m – 1. R. Šulc (Spartak Praha 4) 10.75 (-1.5), v rozběhu 10.74 (+0.5)
400 m – 1. Mužík 47.64
110 m př. (+0.7) – 1. Sajdok 13.95, 2. Šebrle (všichni Dukla) 14.38
Koule – 1. Oertelt (Sparta) 18.34...4. Dvořák (Dukla) 15.57, 5. Šebrle 15.12
Dálka (+1.4) – 1. Lampart (Dukla) 7.42
Disk – 1. Racek (Sparta) 54.27...5. Šebrle 46.99...7. Dvořák 44.03

100 m př. (+1.7) – 1. Martincová (USK) 13.17, 2. M. Hejnová (Olymp) 13.26
Dálka – 1. Darmovzalová (ACP Junior Brno) 6.28 (+4.7), 6.15 (+0.4) - mimo soutěž, 2. Komrsková (USK) 6.20(+1.6)