přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. března 2004, 16:43

Šebrle spolu se svou tréninkovou skupinou odlétá do Afriky

Šest týdnů stráví vícebojař Roman Šebrle spolu se svými tréninkovými kolegy v jihoafrickém Potchefstroom, kam odlétá v sobotu.Foto: J. Čech
Po svém triumfu na halovém mistrovství světa v Budapešti si svěřenec trenéra Kupky dopřál pár dní odpočinku a splnil několik společenských a reklamních povinností. „Byl jsem na pár dní s rodinou v Krkonoších, podíval jsem se taky na Mallorku, ale to byla pracovní záležitost,“ upřesňuje svůj krátký pobyt v teple, kam přijel točit reklamu. „Zahlédl jsem tam taky například Isinbajevovou či Gebrselassieho, na Mallorce jsem strávil čtyři dny, první den jsem pěkně vymrzl, ale pak už tam bylo krásně teplo, ale neměl jsem čas se tam nějak porozhlížet, bylo to pracovně docela náročný,“ vysvětluje s úsměvem. Před svým odletem na jih Afriky ještě stačil předat cenu nejlepší zpěvačce při vyhlašování „Andělů“ a podebatovat společně s Kateřinou Neumannovou se zaměstnanci Dukly Praha.
Soustředění v jihoafrickém Potchefstroomu bude pro Šebrleho nejdelším tréninkovým pobytem před vrcholem sezony – olympijskými hrami v Aténách. Za šest týdnů – osmého května se opět vrátí do Prahy. Veškerou přípravu bude směřovat k tomu, aby v Aténách získal nejcennější kov. „V desetiboji jsme pořád dobrá parta, navzájem si při závodech pomáháme a radíme, i nováčci celkem zapadli. Atény rozhodně nebudu brát jako odvetu Noolovi, budu je brát jako normální závod, závod, ve kterém chci vyhrát,“ naráží na situaci před čtyřmi lety v Sydney.

„Dobrý by mohl být Clay, myslím, že dokonce lepší než Pappas, Clay je rychlej a umí dobře skočit a to je základ desetiboje, jsem zvědav, jak na tom budou Američani v Aténách,“ uvedl ke svým dalším případným soupeřům. Ani tropické počasí, které je v Aténách v tomto období běžné, nebude čerstvému halovému mistru světa vadit. „Vedro mám celkem rád, v roce 1997 na mistrovství světa (pozn. bylo také v Aténách) nám to šlo super, tak snad bude vyhovovat i tentokrát.“

Oporou při jeho cestě za olympijským vítězstvím mu bude kromě fanoušků pochopitelně manželka Eva a syn Štěpán. I když odpočinku si s dvouletým synem moc neužije. „Je to hyperaktivní dítě, v noci sice dobře spí, ale přes den má tolik energie a vymýšlí si takový věci „na práci“, že nemá ani čas se najíst,“ směje se pyšný otec. 

Karolína Farská

Vytisknout