Šebrle si triumfem na olympiádě řekl o povýšení

25. srpna 2004, 19:10

Vítězstvím v olympijském desetiboji si Roman Šebrle řekl o další "služební" postup.

Atlet pražské Dukly je profesionálním vojákem s hodností kapitána a triumf v Aténách by mu mohl vynést povýšení podobně jako předchozí úspěchy. Podle mluvčího ministerstva obrany Ladislava Štichy o tom však zatím nebylo rozhodnuto. Šticha ČTK řekl, že šéf rezortu Karel Kühnl se ale chystá setkat s armádními sportovci, kteří startovali na olympiádě.

V roce 2001 si Šebrle světovým rekordem vysloužil hodnost nadporučíka a po triumfu na předloňském mistrovství Evropy si polepšil na kapitána. Hodností majora by se vyrovnal kolegům z reprezentace oštěpaři Janu Železnému a svému soupeři Tomáši Dvořákovi.

Trojnásobný olympijský vítěz Železný si svými sportovními výkony vysloužil i čestná občanství v Mladé Boleslavi a Kosmonosích, kde žije. V Šebrleho rodišti Lanškrouně zatím pro zlatého desetibojaře podobnou poctu nechystají. 

"Samozřejmě mu pošleme blahopřání. Rádi bychom pro něj přichystali nějakou slávu, kdybychom věděli, že sem přijede, ale není to moc pravděpodobné," řekl dnes ČTK starosta Lanškrouna Martin Košťál. Před dvěma lety po evropském šampionátu udělilo město Šebrlemu pamětní medaili.
                                                                                                       ČTK
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí