přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. března 2008, 10:10

Šebrle se zranil a sedmiboj nedokončí

Roman Šebrle nedokončil první disciplínu sedmiboje - 60 metrů překážek. Zranil se a závod pro něj skončil.

Šebrle začal mít problémy již na druhé překážce, poté se chytil za stehno levé nohy a upadl. Z plochy ho museli lékaři odvézt na nosítkách. Podle informací Tomáše Dvořáka, spolukomentátora České televize, měl Šebrle problémy se zadními stranami stehen již včera. "Nikdo však nepředpokládal, že by to mohlo dopadnout takhle," dodal Dvořák. Šebrle byl přímo ve valencijské hale na ultrazvukovém vyšetření, které prokázalo, že stehenní sval má natržen.

Svalové zranění si olympijský vítěz a mistr světa přivodil ve Valencii už podruhé, před deseti lety nedokončil sedmiboj na tehdejším halovém ME ve stejné hale Luise Puiga. "Do Valencie mě už nikdy nikdo nedostane, i kdyby tu byla olympiáda," prohlásil Šebrle už po sonografickém vyšetření. "Je to škoda, na medaili by to bylo," litoval, ale už spřádal plány na olympijské hry do Pekingu. "Nemělo by to zásadně ovlivnit přípravu," řekl. "Tohle zranění se mi stalo v životě snad už osmkrát, je to klasické atletické zranění. A já na něj celkem trpím, většinou se mi ale nestává při závodech. Hlavně vím, co na to funguje a co musím teď udělat," dodal optimisticky svěřenec Dalibora Kupky. "Je lepší, když se mi to stalo teď, než kdyby to bylo při olympiádě."

Podle lékaře výpravy Petra Sikory by Šebrle mohl za měsíc lehce začít trénovat, po šesti týdnech už by mělo být zranění zcela zaceleno. "Je to otázka, jak rychle se to bude léčit, můžeme to urychlit elektroléčbou, ale nijak zásadně," uvedl doktor, který se o Šebrleho bude starat i po návratu domů. "Ale po šesti týdnech se bude moci určitě vrátit ke standardnímu tréninku," dodal Sikora.

Šebrle tak neobhájí bronzovou medaili z minulého šampionátu v Moskvě a poprvé po devíti letech se vrátí z vrcholné halové akce bez medaile. Světový rekordman v desetiboji byl po prvním dnu soutěže druhý za suverénně vedoucím Bryanem Clayem z USA a dnes měl bojovat alespoň o stříbro s Bělorusem Andrejem Kravčenkem a Kazachem Dmitrijem Karpovem. Podle trenéra Dalibora Kupky byl zisk medaile velmi reálný. "Takže mě to mrzí, ale stát se to může," uvedl kouč. Nelitoval, že šampionát nevynechali, přestože třiatřicetiletý svěřenec neměl ideální formu. "Ve víceboji pokaždé něco tahá, s takovou by nezávodil nikdy. On si věřil. Hlavně to musíme dobře doléčit," řekl Kupka.

Po šampionátu měl Šebrle odjet na soustředění, za dané situace dojde v přípravě ke zpoždění. "Měl už ve středu příští týden trénovat, takže budeme začínat až v Africe za měsíc. Kondice ale vyprchá rychle, bude to těžké," uvědomoval si trenér. Věřil nicméně, že se jeho svěřenec dostane do olympiády do formy. "Musím a chci tomu věřit. Znáte Romana, je to bojovník," dodal.


Průběžné výsledky z HMS můžete najít zde.

ČTK, Adam Pražák, Karolína Farská

Minifotogalerie, foto: graf.cz   

VALENC_2023.jpgVALENC_2024.jpgVALENC_2120.jpg

VALENC_2542.jpgVALENC_2544.jpgVALENC_2546.jpg
VALENC_2731.jpgVALENC_2853.jpgVALENC_2833.jpg

VALENC_3001.jpgVALENC_3003.jpgVALENC_3004.jpg
VALENC_3005.jpgVALENC_3006.jpgVALENC_3009.jpg