přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. března 2003, 14:31

Šebrle se v Birminghamu cítí dobře

Jeden z hlavních favoritů soutěže sedmibojařů Roman Šebrle je s prostředím v dějišti halového mistrovství světa spokojen.

Ve volném čase užije spoustu legrace, zaznamenává však také „sportovní“ úspěchy. Při včerejší partičce desetníkového mariáše s Tomášem Janků Šebrle utržil nevídaných 150 Kč. I toto vítězství ho povzbudilo v boji o světové sedmibojařské zlato. Výborně se Šebrle cítí také po sportovní stránce. Dnes ráno absolvoval zhruba hodinový trénink v prostorách pod sportovní halou, při němž se zaměřil na sprint a startovní reakci. „Šlo mi to dobře. Když se mi daří při tréninku, tak mi zpravidla vyjde i následující závod,“ prozrazuje Šebrle. Dopoledne asi 30 minut sledoval v televizi úvodní disciplíny birminghamského šampionátu, poté následoval lehký oběd a spánek.Foto: František Macák

V noci musí Roman Šebrle spát se špunty v uších, protože se v bezprostřední blízkosti hotelu denně koná velmi hlučná diskotéka. „Dnes půjdu spát brzo, v sobotu vstávám už v šest hodin,“ popisuje Šebrle svůj režim těsně před startem sedmiboje. Osmička vícebojařů zahájí svou soutěž během na 60 m v sobotu v 10 hodin SEČ.

O svých soupeřích se světový rekordman v desetiboji vyjadřuje jenom v dobrém: „Všichni jsou tu nadupaní. Už jsem mluvil s Lobodinem a Noolem. Taky Pappas a Dvořka vypadají výborně.“ Vítěz olympijského desetiboje v Sydney Erki Nool však podobně jako Šebrle krátce před halovým MS onemocněl, a dokonce zvažoval svůj start v Birminghamu. „Naše forma se ukáže až v samotném závodě. Já určitě nedám nikomu nic zadarmo,“ vzhlíží Roman Šebrle ke dvoudennímu boji elitních vícebojařů.

On-line zpravodajství z HMS v Birminghamu v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout