přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. března 2003, 10:50

Šebrle se už před druhým dnem sedmiboje těší na pořádnou večeři

V rozdílných pozicích nastupují dva čeští zástupci do druhého dne sedmiboje na halovém MS v Birminghamu.

Roman Šebrle na druhé pozici bojuje o medaili. Na vedoucího muže průběžného pořadí, Američana Pappase, ztrácí 107 bodů. Za Šebrlem je však situace o poznání vyrovnanější. Ve hře o medaili jsou ještě určitě Rusové Lobodin a Pogorelov a Islanďan Magnusson. Tomáš Dvořák figuruje na šestém místě a svou ztrátu na výše zmíněné soupeře může dohnat jen mimořádným výkonem druhý den soutěží.

Foto: František Macák

Roman Šebrle dnes vstával před šestou hodinou ranní. Už včera se moc těšil na nedělní večeři. "V neděli přes den toho asi moc nesním, takže se budu těšit na exkluzivní večeři. Dám si asi čínu," plánuje světový rekordman v desetiboji. Časový pořad soutěže sedmibojařů na halovém MS Šebrlemu nevyhovuje: "První den jsme skončili ve čtyři odpoledne a v neděli začínáme po desáté hodině. V sedm musíme být v hale, pak následuje rozcvičení do půl osmé. Mezi disciplínami jsme celou dobu v call roomu," podrobně popisuje program vícebojařů na světovém šampionátu Šebrle. Obhájce halového titulu naopak vyjadřuje spokojenost s počtem účastníků birminghamského sedmiboje: "Vyhovuje mi, že nás závodí jenom osm. Závod se tím hodně zrychlí."

Druhý den soutěže sedmibojařů zahájují překážky v 11:30 SEČ, tedy silná disciplína Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho. 60 m překážek je zároveň prvním závodem třetího dne halového MS v birminghamské National Indoor Areně. Další program vícebojařů obstará tyč (od 12:30) a závěrečný běh na 1000 m (17:55).

Pořadí víceboje po 1. dnu (4 disciplíny):
1. Pappas (USA) 3700
2. Šebrle (ČR) 3503
3. Lobodin (Rus.) 3499
4. Magnússon (Isl.) 3486
5. Pogorelov (Rus.) 3435
6. Dvořák (ČR) 3360
7. Hernu (Fra.) 3281
    Nool (Est.) nedokončil  

Tomáš Klement

Vytisknout