přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. února 2009, 16:30

Šebrle se těší do Turína

Mítink světových rekordmanů byl pro něj testem, ve kterém sám před sebou uspěl.

Světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle se na Mítinku světových rekordmanů "předvedl" ve třech disciplínách.  Zkusil si tyčku, překážky a tréninkově také běh na 200 metrů. Svou účastí nejen podpořil hvězdný Mítink světových rekordmanů, ale zároveň si potvrdil, že na halovém mistrovství Evropy, které se koná již příští víkend, startovat bude.

Romane, jak hodnotíte své dnešní "vystoupení" na Mítinku světových rekordmanů?

Výkony pro mě dnes nebyly důležité. Přežil jsem a to je pro mě teď nejdůležitější.

Ale 480 v tyči, to není špatné..

S tyčkou jsem byl spokojen, všechny tři pokusy na 480 byly dobré. Tu jsem šel taky naplno, překážky a dvoustovku jsem šel tréninkově. Bylo pro mě hrozně důležitý zkusit si to, abych mohl v Turíně už jít naplno.

Minulý týden Vás trápila viróza, už jste v pořádku?

Viróza mě trápila i asi před třema nedělema,  to byla spíš taková klasická chřipka. Do 26. ledna jsem trénoval naplno, pak jsem musel  zvolnit. Tentokrát to byla střevní viróza. Teď už se cítím dobře, ale ještě mě trochu bolí žaludek.

A co Vaše astma, které Vám diagnostikovali na podzim?

Samozřejmě i to na sobě pociťuju, stále trochu při určitých situacích kašlu, třeba když jsem vešel poprvé sem do haly, tak ten prach je znát. Mám dejchátko, které používám dvakrát denně na rozšíření plicních sklípků. Musím říct, že mi fakt pomáhá.

Necítíte kvůli zdravotním potížím z poslední doby handicap s ohledem na mistrovství Evropy, které je již příští týden?

Handicap mám, ale holt to tak vyšlo. Musím se spokojit s tím, co je...

Jak vidíte Vaše šance na medaili na mistrovství Evropy?

Tentokrát může vyhrát a mít medaili kdokoliv, vzhledem k soupeřům to bude hodně otevřené. Já se budu snažit...(s úsměvem)..

A Váš odhad výkonu?

Tentokrát opravdu dám velký rozptyl - 5700 až 6200 bodů. Kdybych tady šel naplno, tak bych ten rozptyl asi snížil, ale takhle nic jinýho ani říct nemůžu. Záleží na tom, jak se vyspím, jaké budou podmínky atd..

A co děti, budou fandit?

Štěpán určitě, ten to hrozně prožívá, a nejen atletiku, sleduje všechny možné sporty. U nás málokdy v televizi běží pohádky...

A jak si užíváte atletiku v 02 Areně?

Je to paráda, jsem rád, že se něco takového povedlo. Měl jsem tu čest startovat pod číslem 1, hlavní program si užiju už na tribuně. Doufám, že je tento mítink předzvěstí, že se tady někdy v budoucnu bude konat halové mistrovství Evropy nebo světa.

Karolína Farská

Vytisknout