Šebrle se prosadil v anketě britských čtenářů

pátek 17. prosince 2004
V anketě londýnského atletického bulletinu Athletics International o nejlepšího atleta světa 2004 obdržel olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle od čtenářů listu 86 hlasů, které mu vynesly 7. místo.

Pořadí ovládli afričtí běžci, nejvíce bodů získal dvojnásobný olympijský vítěz z Atén Hicham El Guerrouj, těsně za ním skončil olympijský šampion na 10000 metrů Kenenisa Bekele. Etiopský vytrvalec v Aténách svedl souboj právě s El Guerroujem na pětikilometrové trati, kde mu podlehl o 20 setin.

Třetí a čtvrtou příčku obsadili vynikající švédští atleti, trojskokan Christian Olsson, resp. výškař Stefan Holm. Třetím nejvýše postaveným Evropanem v anketě se stal Šebrle, který se s dvojicí seveřanů nejspíš utká o titul nejlepšího atleta Evropy v internetovém hlasování atletických fanoušků. Podrobné informace o způsobu hlasování naleznete zde.

Za nejlepší atletku roku vyhlásil Athletics International světovou rekordmanku a olympijskou vítězku ve skoku o tyči Jelenu Isinbajevovou. V těsném závěsu skončila britská běžkyně Kelly Holmesová, která v Aténách senzačně vybojovala dvě zlaté medaile na tratích 800 a 1500 metrů. Třetí příčka patří švédské vícebojařce Carolině Klüftové.