přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2004, 16:53

Šebrle se po světovém titulu chystá na Mallorku a do Krkonoš

Novopečeného evropského halového rekordmana v sedmiboji Romana Šebrleho po světovém titulu čekají dny odpočinku.

Před rodinnou  dovolenou v Krkonoších však ještě bude muset absolvovat reklamní focení na ostrově Mallorca.
"Zítra tam na dva dny odlétám, což je odvrácená strana mé medaile. Tohle focení je sice v pohodě, ale jinak to moc rád nemám, radši bych byl doma," postěžoval si po příletu na ruzyňské letiště Šebrle.
Stříbrného olympijského medailistu z desetiboje z roku 2000 v Sydney, který zlato z Budapešti společně s ostatními atlety oslavoval jen mírně, vzápětí čeká dovolená s rodinou. "Chystám se s rodinou na hory do Harrachova na dukláckou chatu. Před olympiádou si nejspíš odpustím snowboard a pojedu spíš na běžky," naznačil své plány devětadvacetiletý vícebojař. 
Konkrétní termín zahájení přípravy na olympijské hry v Aténách prý závisí na stavu problematické achilovky. "Odpočívat chci minimálně týden až čtrnáct dní, pak se uvidí podle aktuálního zdravotního stavu. Při závodě jsem ale achilovku vůbec necítil. Až mě to samotného překvapilo. Čekal jsem větší komplikace, ale fyzioterapeut Pavel Kolář mě dal dohromady,"
pochvaloval si Šebrle, kterého zřejmě jen výpadek ve skoku o tyči připravil o světový rekord.
Na odpočinek se těší i bronzový medailista ze soutěže výškařů Jaroslav Bába. "Teď nebudu vůbec nic dělat, čeká mě jenom odpočinkový závod Valašská laťka ve Valašském Meziříčí. Pak 18. března odlétám na Kanárské ostrovy na Lanzarote a zahájím přípravu na olympiádu," řekl.
Před vrcholem sezony v Aténách se talentovaný výškař znovu ocitne pod tlakem médií, před nímž se v Budapešti stahoval do ústraní. "Už tuto situaci znám a nejsem žádný nováček, takže to před olympiádou zvládnu," věřil devatenáctiletý juniorský mistr Evropy z loňského roku.
Bez tlaku ze strany veřejnosti naopak do soutěže tyčkařů nastupoval Adam Ptáček, jenž získal stříbrnou medaili. V maďarské metropoli třiadvacetiletý svěřenec kouče Boleslava Patery konečně prodal, co měl natrénováno.
"Je psychicky náročné vyrovnat se s tím, že výkony neodpovídají tomu, co máte natrénováno. Pořád mě utěšovalo vědomí, že to může být dobré. Beru tvrdší tyče a jsem silnější a lehčí, což je nutné ke skokům na vyšších výškách," radoval se Ptáček.

                                                                                                     ČTK