přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. srpna 2004, 13:49

Šebrle se po krátké oslavě vrhne opět do přípravy, chce vyhrát GP

Mírná oslava životního úspěchu a poté opět tréninkový dril, tak budou vypadat příští dny olympijského šampiona v desetiboji Romana Šebrleho.


Foto: J. Čech
Světový rekordman se totiž v závěru září chystá ještě na jeden velký závod - tradiční desetiboj ve francouzském Talence, který je závěrečným dílem vícebojařské Grand Prix. Až poté si dopřeje zasloužený odpočinek a dovolenou. "Dnes budu ještě s rodinou, nejbližšími příbuznými a kamarády slavit. Potom ale začnu opět trénovat, protože chci v Talence uspět," uvedl Šebrle na tiskové konferenci po příletu z Atén. První domácí oslava však nebude moc bouřlivá, atlet pražské Dukly totiž stejně jako řada dalších olympioniků přiletěl do Prahy s několikahodinovým zpožděním a unaven. Vzhledem k tomu, že původně měl z Řecka odcestovat brzy ráno, v noci ani nespal. "Bylo to celkem únavné a nepříjemné," řekl.Několik menších i větších 'akcí' však Šebrle stihl již přímo v dějišti hlavní sportovní akce letošního roku. Asi k té největší došlo den před koncem her, kdy společně s trenérem i manažerem navštívili Slovenský dům. "Bylo to tam krušné, stejně jako následující den," přiznal s úsměvem.

Díky tomu také poslední den olympiády prospal a moc si ho neužil. I když závěr prý stál za to. Šebrle totiž nesl českou vlajku na slavnostním zakončení olympiády. "Zakončení bylo nádherné," uvedl.

Ještě předtím ale naplnil jedno ze svých prohlášení po vítězství. Společně s manželkou Evou zmizel na dva dny k moři. "Stejně jako na minulé olympiádě jsem ale nestihl navštívit jiný sport než atletiku. Snad se mi to podaří a užiju si to na příští olympiádě," stanovil si s čtyřletým předstihem další cíl vedle obhajoby prvenství v Pekingu v roce 2008.

Ještě dříve se chce zaměřit na dva bližší cíle. Letos vyhrát podruhé klasifikaci Grand Prix, v níž už má zapsána vítězství z Götzisu a z Atén, a v příštím roce mistrovství světa v Helsinkách. "To se mi ještě nepodařilo," plánoval nejlepší desetibojař současnosti, na kterého na letišti čekal i syn
Štěpán. "Neviděli jsme se čtrnáct dní. První, co mi řekl, bylo táta. On také nic jiného ještě neumí," smál se devětadvacetiletý atlet, jenž svému jedinému potomkovi vedle zlaté medaile přivezl i řadu dárků.
                                                                                                    ČTK

Související články