přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. března 2004, 14:56

Šebrle se den před soutěží setkal s Karpovem a Noolem

Roman Šebrle, který ve čtvrtek doplnil českou výpravu na halovém MS v Budapešti, sdílí společný hotel se svými velkými soupeři pro souboj o titul halového mistra světa v sedmiboji.

Vedle Islanďana Magnússona se v hotelu Ibis ubytovali také Estonec Nool a kazašský vícebojař Karpov. „Oba jsem viděl ráno u snídaně. Jen jsme se přivítali,“ sdělil Šebrle, který v osm ráno posnídal dvě housky s čokoládovým krémem, kávu a džus a poté se vydal do tréninkové haly. „Protáhl jsem se a dal si pár rovinek. Pozitivní je, že mě ráno vůbec nebolela achilovka,“ uvedl. Šebrle si pochvaloval také dobrý spánek, ze kterého se mohl těšit po dlouhé době: „Nechápu to, výjimečně jsem se vyspal naprosto skvěle, brzy jsem usnul. To se mi nepodařilo tak dva roky.“ Světového rekordmana v desetiboji už pochopitelně provázejí myšlenky na samotnou soutěž v budapešťské Sportaréně. „Karpov bude nebezpečnej, Noola jsem na vlastní oči viděl v Tallinu a je taky výborně připraven,“ prohodil Šebrle ke kandidátům světové medaile.

Dnes večer se halový mistr světa z Lisabonu 2001 přivítá také s manželkou Evou, která ho přijede podpořit v boji o druhý halový titul. V prvním soutěžním dnu, kdy sedmiboj startuje v 10 hodin, bude Šebrle vstávat mezi šestou hodinou a půl sedmou. „Jak na tom jsem, budu vědět už po dvou disciplínách. V každé z nich si můžu dopředu vytyčit nějaké cíle, s jakými bych byl spokojen, ale to by bylo jen na papíře a realita může být úplně jiná,“ odmítl Šebrle spekulace o svém výkonu ve dvoudenním klání, které v budapešťské hale vyvrcholí v neděli okolo půl šesté večer.

Tomáš Klement

Vytisknout