přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. července 2004, 18:42

Šebrle se chystá na dovolenou!

A doufá, že bude zlatá.

 

Je třeba zaťukat na dřevo. Z jedné z největších medailových nadějí naší země, desetibojařského rekordmana Romana Šebrleho, přímo sálala pohoda. Na dnešní tiskové konferenci ASC (Armádního Sportovního Centra) Dukla bezstarostně bavil auditorium. Na rozhodné prohlášení deblkanoisty Ondřeje Štěpánka, že jejich posádka nejede na olympiádu na dovolenou, s vážnou tváří replikoval: „Já ano.“  Novinářská obec zkoprněla překvapením, načež Šebrle svůj vtípek ještě vyšperkoval: „A doufám, že bude zlatá.“


Od mistrovství republiky pouze trénoval. Více jak měsíční závodní prodleva však záhy skončí. V pondělí by se Šebrle měl představit na mítinku v Linci, 7. srpna se chystá na Julisce vypomoci klubu ve 3. kole extraligy a o deset dní později by chtěl v Pardubicích, v rámci Východočeského turné,  vyzkoušet formu na 110 metrů překážek a v některé z vrhačských disciplín. A pak? 21. srpna odlétá na horkou půdu do Atén. „Dva dny před začátkem soutěží, to je akorát. Na MS v Paříži jsem přijel moc brzo a byl jsem pak hrozně nervózní“. Všemi obávané vedro jeho až tolik netrápí. „Já mám vedro docela rád. Spíše mě děsí, že část disciplín absolvujeme ráno a druhou až pozdě večer. Než se propletu novinářskou zónou, oběhnu fyzioterapeuty a doktory, bude 1 hodina ráno. Na druhý soutěžní den musím přitom vstávat tak o půl šesté,“ představil prognózu, podle které ho nečeká ani pět hodin spánku.
Vedle nevyspání budou největšími soupeři Šebrleho patrně Američané Pappas a Clay. „Zvláště Clay předváděl na americké kvalifikaci pozoruhodné výkony. Z této dvojice bude asi nebezpečnější. Nebojím se ovšem ani jeho. Nebojím se nikoho,“ prohlásil na adresu soupeřů největší kandidát desetibojařského zlata v Aténách, Roman Šebrle. Ze sebe má dobrý pocit. Příprava se vydařila 100% , netrápí ho ani žádný závažnější neduh. Doufejme, že to tak vydrží. “Před Paříží přišla viróza 3 týdne před soutěží a něco chytit můžu v podstatě kdykoliv“, varuje před předčasným jásáním.   
Očekávání veřejnosti jsou velká. Nebojí se, že je zklame? „Mám spoustu fanoušků, u kterých by mě mrzelo, kdybych neuspěl. Ale mám i fanoušky, u kterých by mi to bylo jedno, protože vím, že mi fandí, jen když se daří. O očekávání veřejnosti samozřejmě vím, ale nesmím si ho pustit k tělu. To by se mi rozklepala kolena a nemělo by smysl o cokoliv se pokoušet. Musí se to brát takto: je to sport," doporučil sobě i svým příznivcům Roman Šebrle. 

Adam Pražák

Vytisknout