přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2004, 19:29

Šebrle s osobním rekordem v kouli v Tallinu na prvním místě

Osobní rekord v kouli a stabilní výkon ve výšce přiblížily Šebrleho k vítězství na vícebojařském mítinku v Estonsku.

Po prvním dnu vícebojařského klání v estonské metropoli tak Šebrle jasně vede, na své konto si připsal 3619 bodů a je na nejlepší cestě k obhájení loňského vítězství. Na druhém místě v průběžném pořadí je Američan Clay, který za českou vícebojařskou jedničkou zaostává o 135 bodů. Na třetím místě se drží miláček tamního publika Erki Nool s 3456 body. Další český zástupce Tomáš Dvořák se posunul výkonem 3284 bodů na průběžnou sedmou příčku. 

Romanu Šebrlemu se podařilo v třetí disciplíně pokořit osobní maximum, když vrhl koulí do vzdálenosti 16.08 metru. Jde o jeho absolutní osobní maximum, venku ani v hale ještě takového výkonu nikdy nedosáhl. "Za osobák jsem rád, ale v rozcvičení jsem vrhal dokonce lépe, " uvedl bezprostředně po skončení disciplíny usměvavý Šebrle.
Tomáši Dvořákovi se ve vrhu koulí také vedlo, připsal si nejlepší výkon startovního pole, 16.11 metru. "Není to špatný, ale škoda třetího pokusu, kdy mi koule vyklouzla přes prsty," uvedl.

V poslední disciplíně dnešního dne - výšce - se Šebrlemu sice nedařilo podle jeho představ, přesto předvedl stabilní výkon - 207 centimetrů. "S výškou moc spokojen nejsem, ale už předem jsem cítil, že to nebude dobré. Věřím, že výškařská forma teprve přijde," uvedl světový rekordman v desetiboji, který předem avizoval, že tento mítink letos bere spíše jako přípravu na halové mistrovství světa v Budapešti. Dvořák skočil pouhých 195 centimetrů, takže v závěru dne nadšením nehýřil. 

Průběžné výsledky naleznete zde.