přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Šebrle s Dvořákem zamířili do Talence

Roman Šebrle si do francouzského Talence odjel pro "povinné vítězství". Přiznal však ztrátu motivace a rozhodně neslibuje útok na 8500 bodů.

V podstatě jen pro vítězství ve vícebojařské Grand Prix odjel Roman Šebrle na víkendový mezinárodní mítink do francouzského Talence na mítink DECASTAR. Olympijský vítěz podle svých slov po zisku zlaté medaile na mistrovství Evropy ztratil motivaci a ani tréninku se příliš v závěru sezony nevěnoval.

"Musím přiznat, že jsem tomu tréninku na podzim už moc nedal, takže tam jedu hlavně proto, abych vyhrál Grand Prix," řekl Šebrle, který by v případě celkového triumfu inkasoval 30.000 dolarů (asi 660.000 korun).

K tomu potřebuje získat alespoň 8091 bodů a neprohrát s Kazachem Dmitrijem Karpovem o více než 152 bodů. "Ale chci vyhrát," řekl Šebrle.

Věří si na výkon kolem 8200 bodů. "Ale je pravda, že vůbec nevím, jak na tom v jednotlivých disciplínách jsem. Samozřejmě Karpov je velký soupeř pro tento závod," uvedl Šebrle.

V Talence nebude jeho největší soupeř Američan Bryan Clay, jenž už ukončil sezonu. Se Šebrlem se v letošním roce střetli pouze v Götzisu, kde český desetibojař závod vinou zranění nedokončil. V čele Grand Prix je zatím Šebrleho tréninkový partner Maďar Attila Zsivóczky, který nashromáždil z tří desetibojů 24.950 bodů. Zsivóczky bude ale v Talence chybět.

Pro Šebrleho to bude již osmý start v Talence, letos bude útočit na třetí vítězství za sebou. Od roku 1997 vynechal tento závod jen v sezonách 2001 a 2003.

"V příští sezoně si budu muset najít ještě nějaký desetiboj hned na začátku roku, protože pak po vrcholu, kterým letos bylo ME, absolutně ztrácím motivaci," přiznal Šebrle. Jedním dechem ale dodal, že se už těší na další sezonu, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Ósace. Ze světového šampionátu mistr Evropy z Göteborgu ještě zlato nemá.

K poslednímu desetiboji sezony odjel také Tomáš Dvořák. Pro něj je Talence možná jedním z posledních desetibojů na mezinárodní scéně v kariéře. "Pomalu, ale jistě se přeorientovávám na roli trenéra," uvedl Dvořák na nedávné tiskové konferenci. "Ale v roce 2007 chci určitě absolvovat minimálně jeden desetiboj."

                                                                         Tibor Alföldi, David Klempíř