přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. září 2004, 11:30

Šebrle půjde do stominutového desetiboje o dvě kila těžší

Dva poslední olympijští vítězové poměří ve čtvrtek v rakouském Villachu síly při stominutovém desetiboji.

Vedle českého triumfátora z Atén Romana Šebrleho se na start netradičního víceboje postaví také Estonec Erki Nool, vítěz ze Sydney a osmý muž z Atén, a na trojici je doplní domácí Roland Schwarzl, desátý desetibojař z Atén. Šebrleho účast potvrdil jeho manažer Alfons Juck.

"Nedělá mi to problém, už loni jsem takový závod absolvoval, chci si to pořádně užít," prohlásil Šebrle na dnešní vernisáži k výstavě fotografií z Atén. 

Světový rekordman se netradičního desetiboje vměstnaného do 100 minut zúčastnil již loni v červnu. Ve Schwechatu poblíž Vídně tehdy málem překonal hranici osmi tisíc bodů a jasně porazil domácí Rakušanky Klause Ambrosche a Thomase Tebbicha. 

Nastřádal 7989 bodů, kvůli překročení času o 42 sekund však přišel o stejný počet bodů. Konečný součet měl proto hodnotu 7947 bodů. Tehdy však nevěděl, že do konce limitu musí doběhnout do cíle závodu na 1500 metrů.

Pořadatelé si slibují, že letos by Šebrle mohl hranici 8000 bodů pokořit. "Nejsem schopen říct, kolik udělám bodů, protože jsem tréninku od Atén moc nedal," krčil rameny Šebrle. "Přibral jsem asi dvě kila," přiznal, že na linii příliš nehleděl. 

Šebrle letos ještě poběží na mítinku Zlaté ligy v Berlíně 12. září exhibiční závod na 1500 metrů, v němž se rozloučí jeho bývalý soupeř Frank Busemann, stříbrný medailista z Atlanty. Třetí letošní desetiboj, v němž by si chtěl zajistit celkové vítězství ve Světové sérii IAAF, čeká Šebrleho koncem září v Talence.
                                                                                                    ČTK