přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

26. února 2006, 12:20

Šebrle proti Clayovi a trojici Rusů

Mezinárodní atletická asociace (IAAF) potvrdila startovní listinu vícebojařských soutěží na halovém mistrovství světa v Moskvě.

V sedmiboji mužů i pětiboji žen nastoupí osm závodníků, českou atletiku bude reprezentovat Roman Šebrle. Obhájce titulu si účast v Moskvě zajistil svým postavením v loňských světových tabulkách desetiboje. Pozvání na základě výkonnosti v sezoně 2005 dostali také světový šampion Bryan Clay, bronzový z MS v Helsinkách Attila Zsivóczky a Estonec Kristjan Rahnu.

Zbývající kvarteto vzešlo z pořadí sedmibojařských tabulek této halové sezony. Dva nejlepší výkony předvedli Rusové Alexandr Pogorelov (6229) a Aleksandr Drozdov (6225), z pátého místa se nominoval Němec Andre Niklaus, čtvrtý z helsinského šampionátu. Sedmibojařskou partu doplní další ruský reprezentant Konstantin Smirnov, diváci v moskevské hale se tak mohou těšit na trojlístek domácích nadějí. 

Vícebojařské soutěže na halovém MS tvoří výjimku v omezeném počtu startujících v disciplíně. V sedmiboji i pětiboji IAAF povoluje start více než jen dvěma závodníkům z jedné země. Takového pravidla plně využily také reprezentační kolegyně ruských závodníků, na startovní listinu se prosadily Olga Levenková, Julija Ignatkinová a Světlana Ladochinová.

Soupeřkami jim budou Němka Sonja Kesselschlägerová, Ljudmila Blonská (Ukr.), Hyleas Fountainová (USA), Austra Skujyteová (Litva) a Karin Ruckstuhlová (Nizozemsko). Narozdíl od přítomnosti absolutní špičky v soutěži mužů se ženský víceboj musí obejít bez všech medailistek z mistrovství světa v Helsinkách Caroliny Klüftové, Eunice Barberové a Margaret Simpsonové. 

Tomáš Klement

Vytisknout