přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. května 2003, 16:51

Šebrle přijel ze Španělska nabitý energií

Tréninková skupina Dalibora Kupky v čele s Romanem Šebrlem a Jiřím Mužíkem se vrátila ze soustředění na jihu Španělska.

Bylo to jedno z mála soustředění, kde mě nic nebolelo, jel jsem naplno,“ pochvaloval si po návratu světový rekordman Roman Šebrle. „Jak jsem na tom s formou, teprve uvidím, ale v této chvíli se cítím dobře a chci to prodat,“ dodává.

Naopak Jiří Mužík, podobně jako zbytek tréninkové skupiny Dalibora Kupky, se zdravotním problémům nevyvaroval. „Šlo o bolesti ve stehenním svalu, nebylo to nic vážného, ale měl jsem strach, takže jsem zlehčil tréninky a pár dní regeneroval. Nyní už je vše v normě, natrénoval jsem, co jsem potřeboval,“ uvádí Mužík.


Šebrle, a stejně tak i Mužík, se českým divákům poprvé v letošní sezoně představí tuto neděli na mítinku v Turnově, kde bude startovat téměř kompletní česká atletická špička. „Vyzkouším si určitě překážky a disk. Rozmýšlím se také mezi dálkou a tyčí, záleží ovšem na počasí. Jestli bude pršet, tak tyč určitě vynechám,“uvádí desetibojař.

 

Cíl Romana Šebrleho do letošní sezony je jasný – uspět na mistrovství světa v Paříži. Na otázku, jak to bude s překonáním dalšího světového rekordu, odpověděl: „Světový rekord bych samozřejmě překonat chtěl. Chtěl bych totiž překonat, stejně jako každý jiný atlet, svůj osobní rekord. A on zrovna ten můj osobní je ten světovej…,“ říká s úsměvem a dodává: „ale vím, že to není jednoduché, hodně faktorů by muselo hrát pro.

Vrcholy sezony vidí dva: slavný desetibojařský mítink v Goetzisu koncem května a mistrovství světa v Paříži v srpnu. „Jako o třetím desetibojařském závodu přemýšlím buď o startu v Ratingenu či v Talence kvůli bodům do GP,“ upřesňuje. V individuálních disciplínách se českým fanouškům představí také v půli června na Zlaté tretře v Ostravě.

 

Jirka Mužík počítá kromě startu v neděli v Turnově s Pohárem mistrů evropských zemí, extraligou a Zlatou tretrou. „ V Turnově půjdu překážky, pak bych chtěl zkusit dvě hladké čtvrtky na PMEZ a extralize a ještě jedny ostřejší překážky před Zlatou tretrou, kde bych rád běžel dobře..“ prozradil ze svých nejbližších plánů Jiří Mužík.

 

Karolína Farská

Vytisknout