přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. května 2005, 19:07

Šebrle po prvním dnu těsně druhý

Roman Šebrle ztrácí po první dnu desetiboje v Goetzisu na vedoucí Rusa Pogorelova pouhých pět bodů.

Roman Šebrle si do Goetzisu přijel pro páté vítězství v řadě. Původně se domníval, že by mohl zaútočit i na svůj osobní rekord, který je současně i rekordem světovým. Podmínky v malebném městečku pod Alpami na to měl ideální. Ovšem již po první disciplíně - běhu na 100 metrů - bylo jasné, že o rekordech to v Goetzisu letos nebude. Šebrle byl po běhu na 100 metrů až čtrnáctý, zatímco exceloval jeho rival Bryan Clay.

V dálce se ale situace obrátila. Druhou disciplínu pro změnu nezvládl Američan a jeho šance na dobrý výkon byla pryč. Šebrle se sice rázem dostal do čela soutěže, ale na vysoké body přestal pomýšlet. "Nemám formu, je ještě příliš brzy, " vysvětlil důvod svých výkonů.

Třetí disciplína se stala zároveň poslední na tomto mítinku pro dalšího českého zástupce - Tomáše Dvořáka, ten si již po úvodní stovce začal stěžovat na bolesti v tříslech. Absolvoval ještě skok do dálky a vrh koulí, ale úpon zlobil i nadále, tudíž trojnásobný mistr světa ze soutěže odstoupil. Avizovaný pokus o splnění limitu na světový šampionát tentokrát tedy Dvořákovi nevyšel. Chuť do dalších závodů mu vleklé zdravotní problémy zatím nevzaly. O splnění normy na mistrovství světa do Helsinek se bude pokoušet buď na mistrovství republiky ve vícebojích v půlce června nebo koncem června na vícebojařském mítinku v německém Ratingenu. "Uvidím, co mi řeknou doktoři k úponu," dodal zklamaně svěřenec Luďka Svobody. V soutěži nepokračuje ani další český reprezentant Jiří Ryba.

Po vrhu koulí se na čele soutěže usadil Rus Alexander Pogorelov, druhý Šebrle ale jeho náskok postupně snižuje. V poslední disciplíně prvního dne - běhu na 400 metrů se náskok Pogorelova snížil na pouhých pět bodů. Rus nasbíral prozatím 4398 bodů, Šebrle má po prvním dnu na svém kontě 4393 bodů, třetí příčka průběžného pořadí patří tréninkovému partnerovi Romana Šebrleho, Maďarovi Attilu Zsivotskemu se 4366 body. Šebrle se po úvodním dnu necítí příliš dobře, i když nedokáže určit příčinu svých potíží. "Možná se jedná o virózu," uvedl jeho kouč Dalibor Kupka, "uvidíme zítra, s jakou se Roman probudí," dodal.

V sedmiboji po prvním dnu vede Švédka Carolina Kluftová, která nasbírala 4054 bodů, druhá je prozatím Britka Kelly Sothertonová s 3911 body.

Statistická data a výsledky z vícebojařského mítinku najdete v Zaostřeno na...

Karolína Farská

Vytisknout