přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. února 2004, 15:51

Šebrle po dvou disciplínách v Tallinnu vede

Na vícebojařském mítinku v estonské metropoli se Šebrle vyhoupl na vedoucí pozici, Dvořák zatím osmý.

První disciplínu dnešního vícebojařského klání zvládl nejlépe "sedmibojařský nováček" Bryan Clay, když 60 metrů zaběhl za 6.81. Světový rekordman Roman Šebrle se svým výkonem 7.02, mimochodem naprosto shodným s výkonem loňského roku,  spokojen nebyl. "Chtěl jsem běžet pod 7, to se holt nepovedlo," komentoval svůj vstup do sedmibojařského boje Šebrle. 

Další český zástupce Tomáš Dvořák si  svých 7.16 také nechválil. "Zkazil jsem start a ztratil tak dobrých 30 bodů". Ovšem na žádné zdravotní potíže si zatím nestěžuje a cítí se dobře. 

Dálkařský sektor se nakonec stal Šebrleho doménou. Dokázal vytěžit, co potřeboval a o 14 centimetrů překonal svůj výkon z loňska, kdy si z Tallinnu odvezl vítěznou sošku. Dnešním skokem dlouhým 784 centimetrů se rázem dostal na první pozici průběžného pořadí a po dvou disciplínách si na své konto připsal 1895 bodů. "Jsem naprosto spokojen, očekával jsem výkon okolo 770," uvedl po dálce Šebrle.

Tomáši Dvořákovi se podařilo skočil 712 centimetrů, zaostal tak ovšem za svým výkonem z loňského roku, kdy si nakonec z Tallinnu odvezl páté místo a 5923 bodů, o 14 centimetrů.

V průběžném pořadí po dvou disciplínách vede Šebrle s 1895 body, na druhém místě je Erki Nool s 1877 body, třetí s 1876 body Clay. Dvořák je s 1668 body osmý.

Průběžné výsledky z Tallinnu sledujte zde.