přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. srpna 2004, 10:47

Šebrle po disku pokračuje ve vysokém standardu

V hodu diskem se Roman Šebrle mírně potýkal s technikou. Žádný z pokusů netrefil zrovna ideálně. Škoda. Nebýt toho, mohl hned prvním hodem o hodně přehodit 50 metrů a vytvořit si fantastický osobní rekord.

I tak je 48.72 výborný výkon, nejlepší v této sezóně. Dále v soutěži se Šebrlemu už tolik nedařilo. Druhý pokus mu nevyšel a úmyslně přešlápl. Do třetího pak sice dal veškerou sílu, disk se ovšem ideálně neroztočil a místo plachtění se skácel na metu 46.32.

Ve stejné skupině startoval z Šebrleho úhlavních konkurentů jen Dmitrij Karpov, po šesti disciplínách vedoucí muž desetiboje.


Kazachstánec i v disku pokračoval ve vynikajících výkonech a, sice napotřetí, ale přece, dohodil na 51.65. Ještě že ani jemu pokus úplně nevyšel technicky, jinak se mohl těšit z výkonu, na jehož začátku by se skvěly dvě 5 vedle sebe. Po disku si připočte 905 bodů, v součtu jich bude mít 6572. Roman Šebrle jich zatím získal o 166 bodů méně. Blíží se ovšem 8. disciplína, skok o tyči, která je Karpovovou slabinou. Už zde by měl český reprezentant jeho náskok řádně zeštíhlit.

Oba Američané, Clay i Pappas startovali ve druhé polovině desetibojařského pole. Clay zaznamenal jediný měřený pokus, který ale stál za to. O jedenáct centimetrů přehodil pásku označující úroveň padesáti metrů. Získal 873 bodů a stáhl ztrátu na Šebrleho na 21 bodů. Pappas poslal disk nejdále posledním pokusem. Předvedených 47.39 a zisk 816 bodů mu čelo pořadí nepřiblížilo. Naopak, na čtvrtou pozici se vrátil Brit Dean Macey. Pappas je ovšem silný v tyči a v závodu neřekl své poslední slovo. 
      
Výsledky disku ze zde. 

Pořadí desetibojařů po 7 disciplínách naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout