přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. března 2010, 16:10

Šebrle: ověřil jsem si, že na Evropě můžu být vysoko

Rozhovor s Romanem Šebrlem, který na HMS v Dauhá obsadil po výkonu 6024 bodů v sedmiboji pátou příčku.

Jak jste se svým závoděním v Dauhá spokojený?
Naprosto. Když se srovnám s ostatními, tak ti udělali o nějakých 200 bodů méně, než se čekalo, zato já jsem od sebe mohl těžko čekat něco víc. Necítil jsem od sebe žádný tlak, protože jsem věděl, že moje lednové zranění přišlo v nejhorší možný čas, kdy jsem měl ještě potrénovat. Takže s formou, jakou jsem měl, jsem tu udělal maximum. Dokonce i na ten kilák jsem se kvůli pátému místu vydal ze sil tak, jak už dlouho ne. Může mě to nakopnout směrem na mistrovství Evropy

Nebýt toho zranění, myslíte že jste mohl bojovat o medaili?
Určitě bych udělal o nějaké body víc, nechci ale spekulovat, o kolik. A také je pravda, že tu bylo na medaili potřeba hodně málo. Rozhodně by se dalo pomýšlet na víc. Může mě to mrzet, ale takový je sport. Hlavně se mi potvrdilo, že když vydržím zdravý a připravím se , můžu být na Evropě hodně vysoko.

Závod jako takový zaostal za očekáváním. Čím si vysvětlujete, že výkony byly tak nevýrazné?
Netuším, proč to bylo celkově špatné. Možná v tom hraje roli povrch, tlak, počasí i diváci, co nezatleskají. Nevím. Občas se takové věci ale stávají.

Ani vítěz Bryan Clay se nezdá být v oslnivé formě, a to se o něm mluvilo jako o možném pokořiteli vašeho světového rekordu v desetiboji.
Vloni byl zraněný, to mu nepřidalo. Když vydrží zdravý, bude příští rok zajímavější. Ale na druhou stranu mu už bude skoro 32 let a věk bude hrát proti němu. Dokud mu neklesne rychlost, bude dobrej, ale udělat 9000 bodů je malý zázrak, to dobře vím sám.

Víte, že jste svým zdejším výkonem překonal veteránský rekord 5839 bodů?
Vůbec ne a nic to se mnou nedělá. Nechci závodit ve veteránské kategorii.

Z Dauhá se nevracíte do Prahy s výpravou, ale letíte na Mauricius. Na dovolenou?
Ano. Seznámili jsme se s výbornou holkou, co tam žije, takže tam pár dní s rodinou strávíme. Navíc je to po cestě do JAR, kam budu pokračovat dál na soustředění.
 
Jaké jsou vaše aktuální představy o závodech v letní sezoně?

Předběžně se chystám na Götzis a Kladno. A pak samozřejmě mistrovství Evropy.

Adam Pražák

Vytisknout