přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. dubna 2008, 17:03

Šebrle otvíral své sportovní centrum, mezi gratulanty byl i prezident

S velkou slávou byl dnes v Praze zahájen provoz multifunkčního sportovního areálu, jehož majitelem je desetibojař Roman Šebrle.

Šebrle dokončil další „dílo“, jak říká. Po roce a půl usilovné práce je hotovo jeho RS centrum, které nabízí celkem šest tenisových kurtů se třemi typy povrchů, golfové simulátory, studio na odbourávání tuků, masážní salon se saunou, vířivkou a dalšími relaxačními procedurami a také restauraci, kde bude k mání speciální nabídka zdravé výživy. „Jsem rád, že u nás vzniklo další takové zařízení a věřím, že se zařadí mezi ty navštěvované,“ prohlásil prezident republiky Václav Klaus, který přijel slavnostně přestřihnout pásku. Sám se stal také prominentním hostem, když z rukou olympijského vítěze a mistra světa Romana Šebrleho obdržel „bezednou“ zákaznickou kartu.


Šebrle předává bezednou kartu (všechna fota na stránce: I. Roháčková)

Spolu s hlavou státu byly otvírání přítomny i rozličné celebrity ze světa sportu i kultury. Přijely sportovkyně roku posledních dvou let Kateřina Neumanová a Martina Sáblíková, gratulací přispěla i bývalá olympijská vítězka Dana Zátopková, showbyznys reprezentovali např. Karel Gott, Jiří Korn, Miroslav Donutil či Marek Eben. 


Tenis hrál Roman jen třikrát v životě, s prezidentem by prý jistě prohrál

Areál, který přišel na 40 milionů korun, se nachází v luxusním obytném komplexu Na Krutci, odkud je impozantní pohled na široké údolí Tiché Šárky. Residenti jsou od zbytku světa odděleni plotem a závorou, kterou hlídá ochranka. Tou musí projít i případný návštěvník sportcentra. „Dostane kartičku a pak ji zase vrátí,“ popisuje mechanismus fungování Šebrle a odmítá, že by centrum bylo jen pro „vyvolené“. „Naše ceny jsou srovnatelné s podobnými zařízeními v Praze. Já věřím, že lidé si sem cestu najdou,“ říká.

Centrum, které financoval z 25 % z vlastních peněz a na zbytek si vzal úvěr, považuje Šebrle za pokračování své kariéry ve světě sportu poté, co skončí se závoděním. „Nejradši bych atletiku dělal do 50 let. Ale to není možné. Zde mohu dělat něco, co mně baví a u čeho věřím, že má smysl.“

Nyní však vládu nad komplexem svěřuje svým spolupracovníkům. „Stálo mě spoustu energie a času, což se podepsalo i do mé sportovní přípravy. Ne že bych trénoval méně, spíše naopak, ale nestíhal jsem se tolik věnovat regeneraci. Domnívám se, že to ovlivnilo, co se mi stalo na HMS ve Valencii,“ připomněl Šebrle své svalové zranění a dodal: „Od zítřka už pro mě existuje jenom olympiáda a sem zajdu maximálně na regeneraci. Věřím, že moji spolupracovníci skvěle zvládnou rozjezd i beze mne.“

Poraněný sval už je údajně zcela v pořádku. „Včera jsem absolvoval Běh Máchalkou. Bylo to skoro pět kilometrů terénem s velkým výběhem a vůbec mě to nezlobilo. Navíc ani čas 21:39 nebyl špatný,“ pochlubil se.
Zítra odlétá na třítýdenní soustředění s trenérem Daliborem Kupkou do JAR. „Předolympijskou přípravu má tentokrát plně v režii on. Halu jsem si snažil organizovat tak trochu sám a nebylo to úplně ono. Snažím se poučit z chyb,“ dušuje se.


V centru jsou vystaveny i Romanovy medaile

Nedlouho po návratu ho čekají první závody. „Pokud půjdu Götzis, tak leda podobně jako v zimě mítink v Tallinnu. Tedy ne tak hrozně, ale rozhodně ne na úrovni 8600 bodů. Vše budu směřovat ke kladenskému víceboji, případně Evropskému poháru. A pak samozřejmě olympiáda. To je teď můj jediný projekt,“ dodal novopečený podnikatel, který se takl zařadil po bok Šárky Kašpárkové, která vlastní hypoxi (odtučňovací) studio v Brně, či desetibojaře Roberta Změlíka, jenž obchoduje s výživovými doplňky. 

Adam Pražák

Vytisknout