přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. ledna 2005, 20:57

Šebrle odlétá do Afriky dokončit objemovou přípravu

Převážnou část ledna stráví nejlepší sportovec České republiky Roman Šebrle v Jihoafrické republice, kam odcestuje ve středu.

Po prosincovém soustředění na Kanárských ostrovech si třicetiletý desetibojař užíval zaslouženého odpočinku po úspěšné sezoně a rehabilitoval v Harrachově v Krkonoších. "Roman chodil na běžky, hrál fotbálek," zmínil aktivity svého svěřence Dalibor Kupka, který bude olympijského vítěze samozřejmě doprovázet do jihoafrického Potchefstroomu, třetím členem výpravy je masér Tomáš Dřímal.  

"Už před Aténami jsme avizovali, že období po olympiádě pojmeme víc odpočinkově, v Africe teprve budeme dodělávat objemovou přípravu, ze které asi v polovině soustředění chceme najet na speciální přípravu," prozradil Kupka program následujících čtyřiadvaceti dní v Jihoafrické republice. Například skákat o tyči začne Šebrle až po návratu ze soustředění, zatímco obvykle před sezonou trénuje v tyčkařském sektoru už v prosinci.

Do halové sezony vstoupí světový rekordman počátkem února, poprvé by měl startovat na vícebojařském mítinku v estonském Tallinu. "Jestli ho Erki Nool do Tallinu pozve, půjde tam Roman tak dvě disciplíny, možná výšku a kouli. Celého sedmiboje se určitě nezúčastní, protože třeba tu tyčku do té doby nebude trénovat," uvedl Kupka k účasti čtyřnásobného vítěze mítinku.  

Čtyři týdny po populárním Erki Nool cupu vyvrcholí halová sezona evropským šampionátem v Madridu, kam byl Šebrle do soutěže sedmibojařů pozván Evropskou atletickou asociací a měl by obhajovat titul mistra Evropy. "Účast Romana v Madridu je momentálně padesát na padesát. Všechno bude záležet na tom, jak se bude cítit. Na šampionát se nepřipravuje intenzivně, takže pokud nebude úplně v pořádku, nemá cenu to lámat přes koleno," uzavřel Kupka. Hlavní prioritou pro Šebrleho zůstává srpnové mistrovství světa v Helsinkách.

Tomáš Klement

Vytisknout