přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. února 2004, 19:32

Šebrle na Strahově atakoval osobní rekord

Předposlední ostrý start před halovým mistrovstvím světa v Budapešti absolvoval Roman Šebrle v přetlakové hale v Praze na Strahově.

Světový rekordman v desetiboji se představil ve středu 25. února v rámci Veřejných závodů ve skoku o tyči, které uspořádal atletický oddíl USK Praha. Šebrle obsadil konečnou druhou příčku výkonem 5.00 m, když se následně pokoušel o překonání halového osobního maxima 5.10 m. Po prvním nadějném pokusu zvolil tvrdší tyč, ale po druhém neúspěchu přešel opět k „měkčí“ variantě, a ani napotřetí neuspěl. „Hlavně ten první pokus byl nadějný. To už jsme věřili, že osobák překoná,“ pospal vrcholné chvíle závodu Šebrleho trenér Dalibor Kupka. Vicemistr světa z loňského roku zahájil soutěž s rezervou na výšce 4.40 m, pak jednou opravoval na 4.60 a 4.80 zdolal zase napoprvé. „Určitě jsme spokojeni, Roman znovu potvrdil, že má formu,“ spokojeně konstatoval Kupka. Roman Šebrle se před světovým šampionátem v Budapešti zúčastní ještě nedělního mítinku v Lipsku, kde prověří svou formu na 60 m překážek a v dálce.

Jediným přemožitelem Šebrleho se na Veřejných závodech na Strahově stal jeho oddílový kolega Michal Balner, pátý muž víkendového mistrovství České republiky. Jednadvacetiletý tyčkař zvítězil výkonem 5.10 m. Třetí místo obsadil Miroslav Telecký z pražského USK za 4.80 m. V soutěži žen kralovala nejlepší domácí juniorka Jiřina Ptáčníková, která se po překonání 3.95 m pokoušela o vytvoření nového osobního rekordu 4.11 m. Na této výšce však třikrát neuspěla. „Závody proběhly hladce, strahovská hala nabízí kvalitní podmínky,“ uvedl k tyčkařskému mítinku jeho ředitel Pavel Beran. 

Výsledky VZ ve skoku o tyči, 25. 2. 2004 Praha-Strahov:


MUŽI
1. Balner (Dukla Praha) 5.10
2. Šebrle (Dukla Praha) 5.00
3. Telecký (USK Praha) 4.80

ŽENY
1. Ptáčníková (USK Praha) 3.95
2. Tománková (USK Praha) 3.55

Tomáš Klement

Vytisknout