přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. července 2010, 15:39

Šebrle na ME závodit nebude, čeká ho diplomatická mise

Roman Šebrle se opět zranil a nebude v Barceloně obhajovat titul mistra Evropy z let 2002 a 2006. Místo toho bude kandidovat do evropské komise atletů.

Světový rekordman Roman Šebrle nebude kvůli zranění startovat na nadcházejícím mistrovství České republiky v Třinci a nebude žádat Český atletický svaz o divokou kartu pro start na mistrovství Evropy v Barceloně.Do Barcelony však zamíří, neboť kandiduje ve volbách do komise atletů Evropské atletiky. "Tento typ práce mě do budoucna zajímá," říká o diplomacii na poli atletiky.

Šebrleho zdravotní problémy začaly v květnu na prestižním vícebojařském mítinku v rakouském Götzisu, kde si při rozcvičování před překážkami poranil stehenní sval. To ještě doufal, že se stihne doléčit do červnového TNT-Fortuna meetingu na domácí půdě v Kladně, v den startu však i tato naděje pohasla. Poté se ale doléčil a i v trénincích se mu začalo dařit. Doufal, že svou formu prokáže na mistrovství republiky v Třinci, které se koná tento víkend. Jeho plány mu však zhatilo svalové zranění z minulého týdne, které mu již neumožňuje připravit se tak, aby mohl podat na evropském šampionátu kvalitní výkon.

„Mrzí mě, že nebudu moci startovat na mistrovství Evropy, které by v mé kariéře bylo již čtvrté v pořadí. Ale tělu se rozkázat nedá. Je to škoda, protože v trénincích se mi dařilo a i trenér Kupka byl až překvapený mou formou. Nevadí, život jde dál. Šance na medaili ale podle mě rozhodně byla. Teď už ale myslím na další sezonu, kariéra určitě nekončí,“ prohlásil 35letý Šebrle.  

Do Barcelony tak sice pojede, ale za jiným účelem. Ve dnech 28. – 31. července, tedy v průběhu šampionátu, se totiž konají volby do komise atletů Evropské atletiky. Český atletický svaz Šebrleho do této komise nominuje. „Do Barcelony přijedu, abych uspěl na diplomatickém poli. Myslím si, že mám co nabídnout na základě dlouhodobých zkušeností ze závodů.“

Karolína Farská

Vytisknout