přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. srpna 2009, 13:56

Šebrle: Jsem solidně připravený

Sebevědomý a plný odhodlání, takový byl dnes Roman Šebrle jen pár hodin před svým sedmým MS. Bude pro něj medailové, stejně jako ta předešlá tři? On sám neví, ale udělá pro to maximum a cítí se prý výborně.

Jaká byla cesta a jak se vám zatím líbí v Berlíně?
Strašně rychlá, což bylo fajn. Za dvě a půl hodiny už jsem byl tady na hotelu. Jinak z Berlína jsem toho zatím nestihl moc vidět…

Neděsí vás trochu horšící se počasí?
Neděsí. Zítra by mělo být krásně, 26 stupňů, pozítří podobně.

Jak se vydařila příprava v posledních třech, čtyřech dnech?
Jsem s ní naprosto spokojený, teď jen aby se to projevilo v závodě. Běhal jsem výborně, v posilovně jsem si dával osobáky. Jsem solidně připravený.

Je něco, co vám tu zatím vadí?
Špatně jsem spal, nemohl jsem usnout. Opravdu jsem se chtěl na dnešek vyspat pořádně, při desetiboji už se nevyspíte vůbec. A v sedm ráno mě vzbudila dopingovka. Jako by nemohli přijít v devět. Copak někdo někam utíká? Přijde mi to docela necitlivé zvlášť vůči desetibojařům.

Pořád platí, že počítáte s pěti lidmi na titul a mezi nimi sebe?
To platí. Tabulkově na to má pět lidí, já jsem stoprocentně mezi nimi. Ale je důležité, že soupeře moc neřeším, protože si věřím.

Co vás přesvědčuje k takové sebedůvěře?
Před mistrovstvími chodím celý život stopadesátku naplno. Šel jsem jí 15.60. Ono vás to povzbudí, když najednou chodíte i rovinky o tři vteřiny rychleji.

Bude vás opět nějak motivovat Robert Změlík?
Nevím. Mě to baví. A když mě to baví, není o motivaci nouze. Mimochodem běžel se mnou tu 150, 17.06, což na „staříka“ není vůbec špatné.

Co očekáváte od publika?
Němci umějí fandit, a umějí fandit desetiboji.

Jak byste si přál začít?
Stovka je pro mě někdy záhada, i když běhám v tréninku rychlé časy, najednou jsem nějak stažený a najednou to není takové. Běžet pod 11 tak to mě tedy nastartuje, ale jsem připravený i na 11.10, 11.14. V dálce bych chtěl skočit 770.

Pomůžou vám trenérsky Změlík s Kupkou při závodě?
Během toho závodu už nemůžou moc poradit. Samozřejmě nějaké technické věci, ale je to spíš takové „ťukání“.

Máte v hlavě číslo, kolik byste chtěl získat bodů?
Nemám. Tak teď se prý zvedá vítr… (vtipkuje, ale rychle zvážní) Není to o bodech, tady jde o medaile.

Sledoval jste v televizi, co se zatím dělo? Viděl jste Bolta?
Koukal jsem na všechno, kromě včerejší večerní cesty. Bolt? To mrazí v zádech a naskakuje husí kůže. Být druhý za 9.71, to je jako v nejčernějším snu.

Držet palce můžete Romanovi zítra od 10:05, kdy startují stovky, obhájce titulu bude v druhém běhu. Desetiboj zakončí druhý den patnáctistovka, tedy ve čtvrtek ve 21:15.

Michal Procházka

Vytisknout