přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. února 2003, 20:48

Šebrle je ve vedení, Dvořák bojuje o Birmingham

Roman Šebrle a Tomáš Dvořák mají za sebou boje prvního dne sedmibojařského mítinku Reval Hotels Cup v estonském Tallinu.

Šebrle hned v úvodním vícebojařském startu sezony prokazuje vynikající formu a po čtyřech disciplínách soutěž v Tallinu suverénně vede. Náskok na druhého muže pořadí, Islanďana Magnussona, už narostl na 147 bodů. Dvořák nastoupí do druhého dne na pátém místě, se sedmibodovou ztrátou na čtvrtého Noola.

Roman Šebrle v disciplínách prvního dne – 60 m, dálce, kouli a výšce – nasbíral celkem 3558 bodů, což znamená, že na halové osobní maximum z roku 2001 ztrácí 68 bodů.

Zítra by Šebrle na překonání rekordu potřeboval získat 2925 bodů. Dosažení nejlepšího výkonu této sezony, který drží Rus Lobodin, je pak o osm bodů blíž. Svěřenec trenéra Dalibora Kupky závodí ve velké pohodě, ale je patrné, že má určité rezervy. Šebrle první den vícebojařského mítinku v Tallinu vyhrál dálku výkonem 770 cm a výšku, kde překonal 210 cm.

Tomáš Dvořák je zdravotně naprosto v pořádku, ale trápí ho velká únava. V žádné z dosavadních čtyř disciplín nepodal optimální výkon, přesto byl ve vrhu koulí suverénně nejlepší. Výkonem 15,82 zvítězil před vedoucím mužem Reval Hotels Cupu Romanem Šebrlem. Dvořák bojuje především o účast na halovém mistrovství světa, kam se kvalifikuje šest nejlepších sedmibojařů této halové sezony.

Velmi dobře si zatím vede islandský veterán Jón Arnar Magnusson, který v pořadí prvního dne obsadil druhou příčku. Třetí Rus Pogorelov na něho ztrácí 29 bodů. Hvězda domácí atletiky Erki Nool figuruje na čtvrtém místě, těsně před Dvořákem.

Sedmiboj na mítinku v Tallinu po 4 disciplínách
(60 m, dálka, koule, výška):

1. Šebrle (ČR) 3558
2. Magnusson (Isl.) 3411
3. Pogorelov (Rus.) 3382
4. Nool (Est.) 3328
5. Dvořák (ČR) 3321
6. Warners (Niz.) 3222


Podrobnosti najdete v rubrice ZAOSTŘENO NA...SEDMIBOJ V TALLINU


Tomáš Klement

Vytisknout