přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. dubna 2008, 15:37

Šebrle je opět zraněný, do Götzisu nepojede

Světový rekordman a olympijský vítěz si na soustředění v JAR způsobil zranění obdobné tomu, které jej zastavilo na březnovém HMS ve Valencii.

Původně se měl Šebrle vracet ze soustředění v tradiční destinaci pro tréninkovou skupinu Dalibora Kupky včera. Ve skutečnosti přicestoval už o týden dříve. Na vině bylo svalové zranění, které si přivodil při tréninku překážek. Vyšetření potvrdilo prasklinku na zadním stehenním svalu nedaleko místa, kde došlo k poškození před šesti týdny při halovém šampionátu ve Valencii. I tehdy byly osudnou disciplínou překážky. „Tentokrát je ale ta prasklinka menší,“ tvrdí jeho kouč Dalibor Kupka.


Šebrle po obdobném zranění ve Valencii, foto: graf.cz

I tak však dojde k narušení přípravy. Šebrle bude muset být v klidu minimálně do kontrolní magnetické rezonance, která ho čeká za necelé tři týdny. Teprve prokáže-li se, že došlo k úplnému zacelení, může znovu začít s tréninkem. „Dříve ne, nebudeme zbytečně riskovat,“ říká Kupka.

Zranění též zasáhlo do plánu startů světového rekordmana v roce, kdy ho čeká obhajoba olympijského triumfu. „Určitě nepůjde mítink v Götzisu, už se z něho odhlásil. Na Kladně (TNT Fortuna mítink 18. a 19. 6. – pozn. aut.) by rád závodil, ale ne za cenu dalšího ohrožení olympiády,“ doplňuje Kupka.

Šebrle zatím nemá splněný limit na olympiádu. Nicméně ani v případě, že by se již nestihl do konce nominačního období (23.7.) na žádný z desetibojů připravit, neznamená to, že by do Pekingu nemohl odcestovat.  „Technicky má z hlediska MOV a IAAF splněný limit z loňska, takže teoreticky na olympiádě startovat může. Museli bychom se však s ČOV domluvit, zda bychom Romanovi udělili výjimku z našich společných kritérií, kde nominační období začíná 1. lednem tohoto roku,“ poznamenal k tomu ředitel ČAS František Fojt.    

Adam Pražák

Vytisknout