přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. června 2008, 15:33

Šebrle je nejlepší sportovec světa

K takovému závěru dospěl renomovaný americký list Wall Street Journal.

Porota pěti sportovních vědců a fyziologů vybírala ze 79 aktivních sportovců, kteří ve svém oboru patří i z dlouhodobého pohledu k absolutní špičce. Adepty hodnotili z několika pohledů jako je rychlost, vytrvalost, koordinace, síla a porovnávala je s mírou jejich úspěšnosti.  Český desetibojař uspěl nejen v porovnání sesvou atletickou konkurencí, ale i napříč všemi sporty.

Na dalších příčkách se v první desítce umístili basketbalista LeBron James, boxer Floyd Mayweather, hráč amerického fotbalu LaDainian Tomlinson, tenista Roger Federer, hokejista Sydney Crosby, překážkář Liou Siang, sprinter Jeremy Wariner, fotbalista Ronaldo Moreira a baseballista Alex Rodriguez.

Mezi nejlepší se překvapivě nedostalo několik známých jmen, např. golfista Tiger Woods. Vysvětlením je, že hráči golfu údajně nesplňují nároky na všeobecnou sportovní zdatnost. Podobně neuspěl ani jeden z nejlepších amerických plavců všech dob Michael Phelps, protože plavci si nevedou tak dobře mimo vodu. Mezi nejlepší se neprobojovali ani vytrvalostní sportovci nebo cyklisté. I oni jsou prý příliš jednostranní.

Více o anketě se můžete přečíst zde.

 

Adam Pražák

Vytisknout