přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. března 2003, 16:00

Šebrle i přes nevydařenou přípravu jde do boje o zlato

Pevná víra v kvalitní výsledek a ve vítězství drží Romana Šebrleho v boji o nejcennější medaili na halovém MS v Birminghamu.

Český vícebojař má za sebou měsíc, jaký dosud nezažil. „V přípravě na šampionát v Birminghamu mě provázela obrovská smůla. Nejdřív jsem tři týdny netrénoval kvůli natrženému svalu na lýtku a v únoru pak přišla chřipka,“ rekapituluje Šebrle své zdravotní peripetie uplynulých dvou měsíců. I v těchto nepříjemných záležitostech však světový rekordman v desetiboji nachází pozitiva: „Alespoň budu muset víc bojovat, což je někdy dobře.“

V pátek 7. března Roman Šebrle po delší přestávce startoval na mítinku v Linci. 

Foto: František Macák

Se svým vystoupením byl za dané situace spokojen: „Závody v Linci nebyly špatné. Čas 8,03 na překážkách je mým letošním osobákem a dálka se také celkem vydařila.“ Zároveň však konstatoval, že ho dlouho po závodech abnormálně bolely svaly na nohou, což je jasný důsledek chřipkového onemocnění. „Po pondělním tréninku se bolesti opakovaly,“ podotkl Šebrle k jedné z posledních příprav na halové MS.

Do samotného závodu v Birminghamu bude RomanŠebrle přes všechny potíže vstupovat s chutí a optimismem. „Určitě si věřím na 6300 bodů, i když to není výkon, na který jsem před sezonou myslel,“ konkretizuje svou možnou hranici v birminghamské soutěži. Roman Šebrle na začátku sezony doufal, že pokud by letos nenastaly vážnější problémy, může atakovat halový světový rekord Američana O´Briena. Šebrleho letošní příprava však zdaleka nebyla optimální.

Mezi své největší soupeře v boji o světový sedmibojařský trůn Šebrle řadí především Američana Pappase, o jehož startu v Birminghamu se dlouho spekulovalo. „Myslím, že se Pappas bude pohybovat okolo 6300 až 6400 bodů,“ předpokládá Šebrle. Dalším adeptem na zlato podle Šebrleho může být Lev Lobodin. Ruský vícebojař je však letos spíše velkou neznámou. Na domácím šampionátu v Moskvě předvedl supervýkon 6412 bodů, kterým pro tuto sezonu vládne světovým tabulkám. Také Tomáš Dvořák a Erki Nool budou pro Šebrleho velkými soupeři na halovém mistrovství světa.

Tomáš Klement

Vytisknout