přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. května 2005, 07:11

Šebrle chce vítězství, Dvořák limit

Zítra v rakouském Götzisu začne tradiční vícebojařský mítink. Světový rekordman a olympijský vítěz Roman Šebrle věří ve vítězství, trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák v limit na MS.

Götzis tentokrát čeká kvalitní souboj světového rekordmana Romana Šebrleho a Američana Briana Claye. Naopak chybět bude další Američan Tom Pappas, s nímž svedl Šebrle v loňském roce boj o vítězství.
Clay stejně jako Šebrle jsou v současné době ve skvělé formě, což slibuje divácky zajímavou podívanou. Svěřenec Dalibora Kupky bude bojovat již o páté vítězství v řadě. Z vícebojařské špičky bude chybět i Kazach Dmitrij Karpov či Brit Dean Macey. Představí se naopak Maďar Attila Zsivóczky, který v současné době trénuje se Šebrlem v Praze.

Do malého rakouského městečka pod Alpami odjel ve středu i trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák. V pondělí se definitivně rozhodl, že si oblíbený mítink nenechá ujít. "Propočet má na 8100 bodů, chce limit na světový šampionát," říká jeho trenér Luděk Svoboda a ke zdravotnímu stavu svého svěřence: "v tréninku proběhlo vše v pořádku, noha drží. "  Třetím Čechem ve startovní listině je Jiří Ryba. 

Královnou sedmiboje bude tradičně Švédka Carolina Kluftová. Program tradičního vícebojařského mítinku začne v sobotu v 11:05 hodin a skončí druhý den po 18 hodině.

Informace z vícebojařského mítinku v Götzisu můžete o víkendu sledovat na našich stránkách. Statistická data k mítinku najdete v Zaostřeno na....

Karolína Farská

Vytisknout