přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

29. května 2003, 16:46

Šebrle chce v Goetzisu vyhrát

Světový rekordman Roman Šebrle spolu se svým trenérem Daliborem Kupkou dnes odletěl na prestižní vícebojařský mítink do rakouského Goetzisu, který se uskuteční tento víkend.

Šebrle bude obhajovat prvenství z posledních dvou let. Už čtyři roky nepoznala výsledková listina závodu jiného vítěze než českého závodníka. V letech 1999 – 2000 dominoval v Goetzisu Tomáš Dvořák, štafetu po něm převzal Roman Šebrle, který se bude pokoušet o třetí titul v řadě.
Na závody jsem natěšenej. Jednak je to první pořádný závod v sezoně a za druhé je v Goetzisu vždy báječná atmosféra. Jedu se pokusit vyhrát, jsem zdravý, cítím se skvěle, teď bude záležet na dalších faktorech,“ uvedl český desetibojař.
Ani svou představu o výkonnosti v Goetzisu atlet neskrýval: „Chtěl bych dosáhnout lepšího výkonu než loni, optimálně tak nad 8 900 bodů. Jsem zvědavý na dálku, ta mi v poslední době moc nešla. Na druhou stranu částečně spoléhám na tyč, protože jsem teď v tréninku skočil 510 cm, proto si myslím, že bych mohl mít lepší druhý den desetiboje."
Na startu se kromě Romana objeví také halový mistr světa Tom Pappas, Lev Lobodin (držitel nejlepšího světového výkonu letošního halového sedmiboje) či Jón Arnar Magnusson a Mike Maczey.

Šebrle si na místo, kde v roce 2001 vytvořil skvělým výkonem 9026 bodů světový rekord, tentokrát přizval i svého tatínka a manželku Evu. „Přijedou za mnou autem. Evča se bude do poslední chvíle věnovat našemu malému, potom péči o něj převezme naše známá,“ upřesňuje Roman a dodává: „moc se také těším na maséra Křížka, umí vytvořit báječnou atmosféru.“

O překonání světového rekordu ale dopředu neuvažuje. „Musely by se sejít všechny faktory, které jsou k tomu potřeba a které vznikly právě před dvěma lety. A těmi jsou: zdraví, forma, počasí, vítr a štěstí.“ Roman by uvítal počasí tak kolem dvaceti stupňů bez deště a větru. „Vítr jedině v případě, že nebude proti...,“ směje se světový rekordman. S čerstvě ostříhanou kšticí, úsměvem na rtech a cílem podat v Goetzisu kvalitní výkon opustil Roman ruzyňské letiště a odletěl směr Curych.

Karolína Farská

Vytisknout