přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. března 2004, 15:22

Šebrle a Mužík budou až do května v Africe

Do jihoafrického Potchefstroomu v sobotu odcestovala kompletní tréninková skupina Dalibora Kupky.

Halový mistr světa v sedmiboji Roman Šebrle stráví v oblíbeném středisku šest týdnů, o délce pobytu ostatních atletů se rozhodne během soustředění. „Někdo z mých svěřenců se možná vrátí dřív, pokud usoudíme, že by bylo vhodné, aby už začal závodit,“ vysvětlil Kupka, který se vedle Šebrleho bude věnovat přípravě překážkářů Jiřího Mužíka a Štěpána Tesaříka a běžců Karla Bláhy a Radka Zachovala. Závody v průběhu soustředění v Potchefstroomu tréninková skupina neplánuje, už v loňském roce se od startů v Jihoafrické republice upustilo. „Minulý rok už byly s obsazováním našich atletů na závody problémy. Pořadatelé nedokázali zajistit například jejich cestu na místo konání,“ vzpomněl Kupka.

Šebrle by se měl představit na prestižních mítincích v Götzisu a Ratingenu, vrchol sezony pak přijde pochopitelně ve druhé polovině srpna na olympijských hrách v Aténách. Ještě tři týdny v Africe čeká světového rekordmana v desetiboji objemová příprava, poté už obuje tretry. Překážkář Mužík vynechal halovou sezonu, a tak má v přípravě oproti Šebrlemu náskok. „Jirka v Potchefstroomu půjde už do kvality,“ přiblížil Kupka, „už bude trénovat dlouhé překážky.“

V současné době je v Potchefstroomu početná základna českých atletů, oštěpař Jan Železný, diskař Libor Malina, vícebojař Tomáš Dvořák, půlkařka Ludmila Formanová či skupina sprinterů trenéra Svobody.

Tomáš Klement

Vytisknout