Schváleny letošní české rekordy

20. listopadu 2011, 16:07

Předsednictvo svazu potvrdilo celkem devatenáct nejlepších výkonů historie, které byly vytvořeny v hlavní části sezony.

a rekordních změnách se rovnoměrně podíleli muži (10) i ženy (9), z celkových 19, jsou tři "pouze" oddílovými rekordy (nejsou to absolutní maxima) a tři nejlepšími výkony (v kategorii 20-22 let nejde o "rekordy"). Celkově však zasáhly všechny kategorie od žáků a až po dospělé.

Nejvíce přispěli k posunu statistik se šesti zápisy junioři a především Marek Bárta, který po zlomení 19 let starého maxima jmenovce Bílka v úvodu sezony překonal ještě třikrát sám sebe.

Půltucet rekordů vylepšili také dospělí atleti, přičemž hned na čtyřech z nich se podílela překážkářkaZuzana Hejnová, z toho ve dvou případech ve spolupráci s kolegyněmi ve čtvrtkařské štafetě.

Více než jeden nejlepší výkon mají na svém kontě také Pavel Maslák v kategorii 20-22 let a žák Lukáš Hodboď. Oba přidali k individuálnímu úspěchu i kolektivní, Hodboď dokonce přispěl štafetě 3x300 hned dvakrát, v obou případech ji spolu s ním běžel Jonáš Tuček.

PŘEKONANÉ A VYROVNANÉ REKORDY ČR V ROCE 2011
(venkovní sezona)

1.  Halle 21. 5. - disk 1,75 kg junioři - Marek Bárta, 92 AK SSK Vítkovice - 60.68 m.
Dříve: Marek Bílek 58.22/1992.

2. Praha 13. 6. - 3000 m překážek ženy - Marcela Lustigová, 82 USK Praha - 9:41.73 min.
Dříve: Lustigová 9:41.85/2010.

3. Praha 13. 6. - oštěp juniorky - Irena Šedivá, 92 TJ Lokomotiva Beroun o. s. - 56.38 m.
Dříve: Klimešová 56.04/2000.

4. Stockholm 18. 6. - 400 m překážek ženy - Zuzana Hejnová, 86 USK Praha - 53.87 s.
Dříve: Hejnová 54.13/2010.

5. Ostrava 19.6.2011 - junioři 4x400 m oddíl - TJ Dukla Praha (Matěj Pavlíček,92- Václav Sedlák,93-Michal Brož,92-Miroslav Burian,92) - 3:15.34 min. 
Oddílový rekord dříve: ASK Slavia Praha 3:16.04/2008.

6. Stockholm 19. 6. - 4x400 m ženy oddíl - ČR/USK Praha (Denisa Rosolová,86-Zuzana Bergerová,84-Jitka Bartoničková,85-Zuzana Hejnová,86) - 3:29.95 min.
Oddílový rekord dříve: VŠ Praha 3:30.70/1983.

7. Olomouc 25. 6. - 3x300 m žáci - Středočeský kraj (Jonáš Tuček,96-Jan Kuklík,95,-Lukáš Hodboď,96) - 1:50.08 min.
Dříve: ČR 1:50.16/2010.

8. Lille 8. 7. - 5000 m chůze dorostenky - Anežka Drahotová, 95 USK Praha - 22:32.87 min.
Dříve: Holpuchová 23:04.67/1990.

9. Paris St.Denis 8. 7. - 400 m překážek ženy - Zuzana Hejnová, 86 USK Praha - 53.29 s.
Dříve: Hejnová 53.87/2011.

10. Nové Město nad Metují 23. 7. - 5000 m chůze ženy - Lucie Pelantová, 86 PSK Olymp Praha - 21:52.12 min.
Dříve: Holpuchová 22:29.6/1991.

11. Tallinn 24. 7. - disk 1,75 kg junioři - Marek Bárta, 92 AK SSK Vítkovice - 60.79 m.
Dříve: Bárta 60.68/2011.

12. Daegu 2. 9. - 4x400 m ženy oddíl - ČR/USK Praha (Denisa Rosolová,86-Zuzana Bergerová,84-Jitka Bartoničková,85-Zuzana Hejnová,86) - 3:26.01 min.
Oddílový rekord dříve: ČR/USK Praha 3:29.95/2011.

13. Brno 14. 9. - 300 m žáci - Lukáš Hodboď, 96 SKP Nymburk - 34.73 s.
Dříve: Bakalár 34.76/2010.

14. Brno 14. 9. - 3x300 m žáci - Česká republika (Lukáš Hodboď,96-Michal Suchánek,96-Jonáš Tuček,96) - 1:48.04 min.
Dříve: Středočeský kraj 1:50.08/2011.

15. Opava 24. 9. - disk 1,75 kg junioři - Marek Bárta, 92 AK SSK Vítkovice - 62.54 m.
Dříve: Bárta 60.79/2011.

16. Ostrava 1. 10. - disk 1,75 kg junioři - Marek Bárta, 92 AK SSK Vítkovice - 62.68 m.
Dříve: Bárta 62.54/2011

NEJLEPŠÍ VÝKONY KATEGORIE 20 - 22 LET
1. Stockholm 18. 6. - kladivo ženy - Kateřina Šafránková, 89 TJ Sokol Kolín-atletika - 69.39 m.
Dříve: Šafránková 68.95/2010.

2. Ostrava 17. 7. - 4x100 m muži - Česká republika (Václav Zich,90-Lukáš Šťastný,91-Pavel Maslák,91-Tomáš Kavka,89) - 39.41 s.
Dříve: ČR 39.69/2007.

3. Daegu 2. 9. - 200 m muži - Pavel Maslák, 91 TJ Dukla Praha - 20.63 s., vítr -0.3.
Dříve: Matoušek 20.65/1972.

Statistická data připravil Milan Urban

 

Michal Procházka
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí