přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Schumann ani Blom v halové sezoně nenastoupí

Zdravotní problémy nedovolily startovat v zimním období bývalému olympijskému vítězi Nilsi Schumannovi ani mistru světa Rensi Blomovi.

Německého půlkaře Nilse Schumanna podruhé v krátké době skolilo chřipkové onemocnění a šance na jeho návrat v halové sezoně ztroskotaly. Atletický svět přitom olympijského vítěze ze Sydney postrádá už povážlivě dlouho, poslední závod absolvoval Schumann v únoru roku 2003. Poté ho vyřadilo vážné zranění Achillovy šlachy. Sedmadvacetiletý běžec počítal, že naskočí ještě do rozjeté zimní sezony, svůj návrat plánoval na 3. března na mítinku v Chemnitzu.

Halová sezona 2006 se obejde i bez úřadujícího mistra světa ve skoku o tyči Rense Bloma. Nizozemský reprezentant dosud nedoléčil zraněné rameno a rozhodl se závody pod střechou vynechat. Nechtěl zdravotní stav za každou cenu pokoušet, a tak zvolil „méně bolestivý“ krok v podobě vypuštění startu na MS v Moskvě. Za týden devětadvacetiletý tyčkař již s předstihem uvažuje o prvním startu v sezoně pod širým nebem. Tím by se měl stát mítink IAAF na domácí půdě v Hengelu, konaný 28. května.  

Zranění pravého kolena na nějaký čas vyřadilo dalšího elitního atleta, amerického dálkaře Savanté Stringfellowa. Přímo ze sektoru při sobotním mítinku v Birminghamu byl halový mistr světa z Budapešti odnesen na nosítkách. Poranění si způsobil při odrazu ve druhé sérii soutěže. Na březnovém šampionátu v Moskvě měl Stringfellow obhajovat zlatou medaili.   

Tomáš Klement

Vytisknout