přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. prosince 2004, 19:21

Ščerbová zlepšila techniku a zítra odlétá s Bábou na Kanárské ostrovy

Jedni z nejúspěšnějších českých atletů současnosti výškař Jaroslav Bába a dálkařka Denisa Ščerbová stráví dva týdny soustředění na Kanárských ostrovech.


               Foto: Tomáš Železný

Přesně po roce se vracejí do střediska v Maspalomas na ostrově Gran Canaria. "Vracíme se osmnáctého prosince," informoval o návratu trenér obou atletů trenér Aleš Duda, který vedle Báby a Ščerbové bude v Maspalomas připravovat další dva své svěřence, výškaře Tomáše Krásu a překážkářku Veroniku Kohútovou. "Je to výhoda, že mohou trénovat společně, Jarda s Tomášem Krásou ve výšce a Veronika pomůže Denče hlavně ve startech," reagoval Duda.

Na Kanárských ostrovech budou bronzový medailista z OH v Aténách a nejlepší domácí juniorka Denisa Ščerbová pokračovat v kondiční přípravě a pomalu přecházet na trénink technických prvků. "Bude tam takový náznak techniky, už jsme s ní lehce začli dneska v Praze," zmínil Duda poslední trénink před odletem. "Denisa se teď hodně vylepšila na odraze," hlásí nejlepší trenér ČR novinky z přípravy své tréninkové skupiny.    

Cílem pro halovou sezonu je pro oba reprezentanty účast na halovém ME v Madridu. "Chceme splnit limit na mistrovství Evropy, v dálce žen je to 655 centimetrů, ve výšce bude potřeba asi 230," přiblížil Duda. První příležitost ke splnění nominačních kritérií budou mít vítkovičtí atleti zhruba v polovině ledna. "S Denisou máme v plánu nějaké starty v zahraničí, uvidíme, jestli to vyjde," uvedl Duda. Třetí muž letošního MS v hale Jaroslav Bába absolvuje první start 22. ledna v Hustopečích, kde obhajuje prvenství. Poté se zúčastní obou zbývajících závodů Moravského výškařského turné v Třinci a Ostravě.

Tomáš Klement

Vytisknout