přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. července 2004, 11:59

Ščerbová s přehledem do finále dálky

Favoritka soutěže dálkařek na mistrovství světa juniorů v Grossetu Denisa Ščerbová si pohodlně zajistila účast v sobotním finále.


Foto: Česká
atletika, s.r.o.
Do elitní dvanáctky se česká reprezentantka probojovala výkonem ze druhé série, kdy dolétla na 6.34 m. "Jsem spokojená, nakonec by stačil jen jeden pokus," komentovala úspěšě zvládnutou první fázi cesty ke světové medaili. V prvním, zajišťovacím pokusu dosáhla Ščerbová výkonu 6.16, ten by v hodnocení obou kvalifikačních skupin stačil na čtvrté místo. Českou dálkařku v kvalifikaci pokořila pouze Němka Sophie Krauelová, která jako jediná z dvaadvacetičlenného startovního pole splnila stanovený limit pro přímý postup do finále (6.35). Krauelová se ve druhé sérii trefila a přistála na značce 6.59 m. "Sophii se podařil dlouhý pokus dnes, já věřím, že mně se podaří zítra," vzhlédla Ščerbová k finálovému boji s nadějí.

Účinkování své svěřenkyně v kvalifikační skupině napjatě sledoval trenér Aleš Duda, a po jejím skončení spokojeně pokýval hlavou: "Úkol dne splněn." Ve finále v Grossetu, které je na pořadu v sobotu 17. července od 18.25 hodin, Ščerbová nastoupí jako jedenáctá, za ní bude skákat jen další německá soupeřka Anika Leipoldová. Soutěž odstartuje jedna z velkých favoritek Yudelkis Fernándezová. Devatenáctiletá Kubánka vstoupila do šampionátu s vůbec nejlepším osobním rekordem (6.74). Hned za ní figuruje Denisa Ščerbová, která před třemi týdny zvítězila na mistrovství republiky v Plzni skokem dlouhým 6.68 m. 

Výsledky kvalifikace dálkařek na MSJ 2004:
Krauelová (Něm.) 6.59 Q
Ščerbová (ČR) 6.34 (-0.6) q
Kazancevová (Rus.) 6.21 q
Vincenzinová (It.) 6.18 q
Demydovová (Ukr.) 6.12 q
Leipoldová (Něm.) 6.09 q
Boydová (Aus.) 6.07 q
Menloveová (USA) 6.06 q
Fernándezová (Kuba) 6.04 q
Blighová (Aus.) 6.03 q
Šutkovová (Běl.) 6.03 q
Sanfordová (USA) 5.98 q 

Kompletní výsledky kvalifikace dálkařek na MSJ 2004 naleznete ZDE.   

Statovní listinu finále dálkařek naleznete ZDE.

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články