přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2005, 16:23

Ščerbová překonala český halový rekord v dálce

Dálkařka Denisa Ščerbová dnes na mistrovství Moravy dolétla do vzdálenosti 6.64 metru. Limit na HME má i Darmovzalová.

Svěřenkyně trenéra Aleše Dudy překonala o jeden centimetr osmadvacet let starý halový rekord Jarmily Nygrýnové-Strejčkové. Nygrýnová skočila v roce 1977, tedy v době, kdy Ščerbová ještě nebyla na světě, v San Sebastianu 6.63 metru.

Tento víkend tak přinesl české atletice již dva nové české rekordy, oba z jedné "tréninkové dílny". Jaroslav Bába včera překonal osmnáct let starý rekord Jána Zvary, když v Arnstadtu skočil 2.37 metru. Denisa Ščerbová dnes v Bratislavě dolétla do vzdálenosti 6.64 metru. Oba závodníci jsou svěřenci trenéra roku 2004 - Aleše Dudy.

Teprve osmnáctiletá Ščerbová si svým dnešním výkonem zajistila zároveň letenku na halové mistrovství Evropy do Madridu i B limit na mistrovství světa do Helsinek. "Když jsem se rozcvičovala, cítila jsem únavu z předchozích závodů, ale i tak jsem cítila, že by to mohlo vyjít," uvedla po závodě juniorská mistryně světa z loňského roku. Rekordní skok předvedla ve druhé sérii, poté již neskákala.

Další česká dálkařka Martina Darmovzalová ve stejné soutěži pokusem ze třetí série překonala 6.55 metru. Darmovzalová tak odletí do Madridu společně se Ščerbovou, neboť 6.55 metru je přesně hodnota limitu na halové mistrovství Evropy.

"Bylo by dobré, kdybychom do Madridu jely tři," vyzvala na dálku další přední českou dálkařku Lucii Komrskovou, která má rovněž šance se na halové mistrovství Evropy dostat. Komrsková startovala tento víkend ve Vídni, kde skončila třetí výkonem 6.15 metru.

Ščerbová bude startovat příští víkend na mistrovství České republiky juniorů a dorostu, potom zřejmě na mítinku ve Stockholmu a na seniorském domácím šampionátu. Pak bude zřejmě odpočívat a připravovat se na evropský halový šampionát.

V Bratislavě se dařilo i trojskokance Šárce Kašpárkové, která výkonem 14.05 metru zaostala o pět centimetrů za limitem na halový evropský šampionát. Dobře si vedla i výškařka Barbora Laláková, která překonala 1.88 metru a 1.90 těsně shazovala.


Výsledky:
Muži:
60 m: 1. Smotek 6.96
dálka: 1. Wagner 7.68

Ženy:
dálka: 1. Ščerbová 6.64, 2. Darmovzalová 6.55, 3. J. Velďáková (SR) 6.32 trojskok: 1. Kašpárková 14.05 , 2. D. Velďáková (SR) 13.75, 3. Darmovzalová 13.56
výška: 1. Laláková 1.88

 

Karolína Farská

Vytisknout

Související články