přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Ščerbová má limit na ME na dvoustovce

Na domácím šampionátu ve vícebojích se daří Denise Ščerbové. Naději na splnění normy pro ME drží také Josef Karas.

Na mistrovství republiky ve vícebojích v Táboře se dnes dařilo Denise Ščerbové. V poslední disciplíně prvního dne - běhu na 200 metrů - dosáhla času 23.73 sekundy, čímž splnila normu EAA, která pro účast na evropském šampionátu pro kategorii do 22 let "stačí". Ščerbová se tak přidala k triu dvoustovkařských  limitářek - Klapáčové, Čechové (ta se zúčastní MSJ v Pekingu) a Mazáčové.

Svěřenkyni trenéra Dudy se dařilo i v dalších sedmibojařských disciplínách prvního dne. Na překážkách dokonce dosáhla nového osobního rekordu 13.70 sekundy, ve výšce skočila 1.74 metru, slabší byla koule (10.42 metru).

Ščerbová tak dnes v Táboře přenocuje s nadějí na splnění dalšího limitu - sedmibojařského. V celkovém součtu by potřebovala nasbírat 5 750 bodů. Po prvním dnu je na čele průběžného pořadí s 3 488 body.

Nedařilo se další "limitářské" naději Michaele Hejnové, která nevyhověla kritériím na překážkách, ale nyní je jasné, že ani v sedmiboji. Nedařilo se jí ve výšce, kde skočila pouhých 1.59 metru, na start běhu na 200 metrů se již nepostavila.

Mezi desetibojaři se po prvním dnu nejlépe vede Josefu Karasovi, jehož průběžný součet 4 132 bodů naznačuje, že i on je horkým favoritem na limit pro Göteborg. Výkony prvního dne má na úrovni svého letošního nejlepšího desetiboje v Arles. 

Výsledky naleznete v kolonce Výsledky.

Karolína Farská

Vytisknout