přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Šatrová sedmou limitářkou pro Turín

Půlkařka Dana Šatrová vyhrála mítink v Lipsku a v osobním rekordu 2:02.20 se nominovala na HME. Setinková smůla naopak provází překážkářku Lucii Škrobákovou, limit 8.12 jí takto unikl letos již podruhé.

„Je to pro mě docela šok,“ povídala překvapeně Dana Šatrová. „Čekala jsem, že bych mohla zlepšit osobák tak na 2:04, což byl vlastně můj hlavní cíl,“ kroutila hlavou ze splněného kritéria pro halové mistrovství Evropy v osobáku 2:02.20 atletka pražského USK. Přitom na podzim to s Šatrovou vypadalo všelijak, laborovala s kolenem, které ji dvakrát zbrzdilo v přípravě. „Začínala jsem pozdě, ale zase jsem absolvovala kvalitní soustředění v Melagu. Jsem moc ráda, že se to za tu dřinu vyplatilo,“ popsala běžkyně, na jejímž úspěchu mají trenérskou zásluhu přítel Jan Pernica, sám výborný běžec, a také Ivo Piták.


Dana Šatrová při MČR družstev v Třebíči - foto: graf.cz

 „Dnes to bylo tempově rozběhlé, na čtvrtce jsem byla třetí za vodičkou a Lenkou Masnou asi za 58.5, na šestistovce tak za 1:30,“ líčila průběh závodu, v němž přeci jen nakonec zpomalila na poslední dvoustovce. Ovšem na osobní rekord a především na Turín to stačilo vlastně docela pohodlně, ČAS vypsal kritérium na 2:03.5. Lence Masné se tento čas zlomit nepodařilo, cílem proběhla v čase 2:04.71 na třetím místě.

Neúspěšně atakovala limit na témže mítinku také překážkářka Lucie Škrobáková. V rozběhu šla 8.20, ve finále skončila druhá, když srazila 7 setin, ale HME ji prozatím znovu uniklo o pouhou setinku. Čas 8.13 již zaběhla minulé úterý v Praze. Výborného osobního rekordu dosáhl nad juniorskými překážkami Martin Mazáč, výkon 7.88 je 7 setin za českým rekordem kategorie "devatenáctiletých". Velmi dobře se v Lipsku vedlo také Liboru Žilkovi, v rozběhu i finále zaběhl nový osobní rekord 6.73, k Turínu by potřeboval srazit již jen pět setin. Spolu v běhu si to rozdali na čtvrtce Rudolf Götz a Jiří Vojtík. Časy 47.74 (Götz) a 47.84 (Vojtík) stačily na 3. resp. 4. místo, limit pro Turín má hodnotu 47.20. Na stejné trati letos absolvovala také premiéru Zuzana Hejnová, také ona zaostala časem 53.91 lehce přes půl vteřiny za kritériem pro HME (53.40).

V Lipsku startovali také další čeští atleti a atletky, kompletní výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout