přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. července 2011, 09:43

Šampionát dvaadvacítek zahájí koncert

Slavnostní zahájení mistrovství Evropy v atletice do 23 let proběhne ve středu 13. července v podvečer na Prokešově náměstí v Ostravě a kromě úvodního ceremoniálu a defilé výprav bude vrcholem programu koncert skupiny Monkey Bussines.

Pořadatelé budou vše na náměstí připravovat od rána, zvuková zkouška pak proběhne po 16. hodině. Začátek oficiálního programu je plánován na 19.00 h. „Zahájí jej kapela The Tap Tap, což je známá skupina hudebníků s postižením, která se utvořila v Jedličkově ústavu,“ uvedla koordinátorka mistrovství Evropy v atletice do 23 let Šárka Mokrá.

Pár minut před 20. hodinou by měl po ulici 30. dubna na náměstí dorazit průvod vlajkonošů, kteří přinesou státní zástavy účastnických zemí. Následovat bude státní hymna v podání Moravského komorního sboru, který ji excelentně zvládl i při Zlaté tretře. „Plánujeme, že zhruba devadesátiminutový koncert skupiny Monkey Bussines začne v jednadvacet hodin,“ dodala Mokrá.

Vstup na slavnostní zahájení mistrovství Evropy v atletice do 23 let je zdarma, program na Prokešově náměstí začne v 19.00 h a jeho konec je očekáván po 22. hodině. Soutěže pak odstartují na vítkovickém stadionu ve čtvrtek od 10 hod dopoledne a potrvají až do nedělního večera. K dispozici jsou vstupenky na jednotlivé dny i permanentky na celý šampionát. Více na www.ostrava2011.com.

 Materiál organizátorů