přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. července 2005, 15:29

Sajdok třetí na ME desetinu od zlaté medaile

Výbornou formu prodal na mistrovství Evropy do 22 let v Erfurtu český překážkář Stanislav Sajdok.

Rychlé finále na 110 m překážek podpořil silný vítr v zádech (2.9 m/s), český reprezentant nastoupil ve společnosti dvou favorizovaných Britů Hughese a Sharmana, Bělorusů Šalonky a Lynši, motivovaného Němce Mathiszika, kvalitního Francouze Traoreho a Švýcara Kunderta. Nejrychlejšího času v pátečních semifinálových bězích dosáhl Lynša (13.70), Sajdok zaběhl 13.94.

Ve finále českému mistrovi přidělili první dráhu, ve které předvedl bezchybný výkon a prolétl trať v čase 13.66, desetinu za zlatým Davidem Hughesem a o osm setin pomaleji než domácí Willi Mathiszik. "Ta dráha mi nevadila, byl jsem připraven bojovat," ujistil Sajdok, "byl jsem tady hodně nahecovanej, výbušnej." 

Životní úspěch Sajdok téměř předpověděl na středeční tiskové konferenci v dějišti šampionátu, kdy prohlásil, že mistrovství Evropy vyhraje. "Bylo to trochu jinak, překládal jsem na tiskovce Jardovi Bábovi. Ale to je jedno, skoro jsem se trefil," smál se bronzový medailista.

Standa Sajdok si v cíli trochu vyčítal, že se na dnešní velký závod až příliš soustředil: "Moc jsem přemýšlel nad tím, jak mám běžet, a to je velice špatné. To je otázka zkušeností, až budu mít za sebou víc takových finále, získám větší rutinu a půjdu do závodů s čistou hlavou."    

Český reprezentant tak navázal na bronz Barbory Dibelkové z chodeckého závodu. Se dvěma bronzy figuruje český tým v Erfurtu aktuálně na 15. místě průběžného hodnocení národů. Právě v těchto chvílích vrcholí finále výškařů s Jaroslavem Bábou, který má také našlápnuto k zisku medaile. Zatím se uskutečnily dvě třetiny finálových disciplín, mistrovství vyvrcholí dnes před 19. hodinou. 

Výsledky finále 110 m př.:
Vítr: +2.9
1. Hughes (Brit.) 13.56, 2. Mathiszik (Něm.) 13.58, 3. Sajdok (ČR) 13.66, 4. Sharman (Brit.) 13.72, 5. Kundert (Švýc.) 13.77, 6. Šalonka 14.02, 7. Lynša (oba Bělorus.) 14.52, Traore (Fr.) nedokončil       

Tomáš Klement

Vytisknout