Sajdok rozšířil výpravu do Valencie

neděle 17. února 2008
Svěřenec Tomáše Dvořáka zaběhl ve finále mítinku v Lipsku 60 m př. za 7.69 a o setinu prolomil kritérium ČAS pro světový halový šampionát. Další Češi dobývali limity bez úspěchu.

Dva překážkáře bude mít český tým ve Španělsku. Stanislav Sajdok již v rozběhu předvedl svůj nejlepší výkon sezóny 7.72, aby pak ve finále ještě tři setiny ubral a splnil náročný limit svazu. Za sebou na třetím místě nechal i reprezentačního kolegu Petra Svobodu, který byl se 7.78 šestý (v rozběhu běžel 7.73. Své dojmy a postřehy sdělil smskou: "V rozběhu jsem dost zaspal na startu. Ve finále měl s někým kolizi Petr Svoboda a následně do mě vrazil rukou a trochu mě zpomalil, až jsem přestal doufat v dobrý čas. Konec mi ale běžel skvěle, tak z toho je to, co je. Co se týče techniky přeběhu, jsem spokojený." Závod vyhrál domácí Mathiszik (7.65) před Jamajčanem Wignallem (7.66).

Nejblíže limitu z dalších našich byla na čtvrtce Zuzana Hejnová. Nejlepší český výkon sezony 53.10 o jednu desetinu nestačil na kritérium ČAS, v závodě byla Hejnová druhá za Nigerijkou Epukhonovou (52.27). Zuzana Bergrová ani Jitka Bartoničková své letošní nejlepší časy nevylepšily. Zaběhly 54.21, resp. 54.41 a obsadily 4. resp. 5 příčku.

Vynikající patnáctistovku zaběhl Tomáš Bednář, na 4. místě proběhl cílem v osobním rekordu 3:43.63, k limitu mu chybělo 1.63 vteřiny. Jeho jmenovec Belada byl osmý za 3:54.79.

Lucie Martincová počtvrté zaběhla čas 8.21, který tak zůstává jejím maximem v sezóně a stále by potřebovala pro Valencii 11 setin ubrat. Umístila se čtvrtá. Její kolegyně Petra Seidlová běžela lépe v rozběhu - 8.42, ve finále pak 8.45, což stačilo na 7. pozici.

Na hladké 60 se představili Libor Žilka a Iveta Mazáčová, do finále se neprobojovali, Žilka běžel 6.85 (letos již také 6.77), Mazáčová 7.55 (také ona nevylepšila svůj letošní nejlepší výkon). Solidní čtyřstovku 47.41 zaběhl Rudolf Götz a byl třetí. Miroslav Kaplan na dvojnásobné trati předvedl 1:50.86 a byl 5. Stejné umístění si připsal i Jan Marcell v kouli za 17.86. Dvoustovku zvládla Kristina Bažatová za 24.47 a vyhrála.