přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Šahín a Bungei na Zlaté tretře

Dvojnásobný mistr světa na 3000 m překážek a světový rekordman z Kataru Saif Saeed Šahín a halový mistr světa Wilfred Bungei jsou dalšími hvězdami letošního ročníku Zlaté tretry.

Šahín bude startovat na Zlaté tretře již potřetí v kariéře. Letos poběží na trati 5000 metrů, tedy Memoriál Emila Zátopka. Jeho konkurenty budou mj. mistr světa Zersenay Tadesse a vítěz Světového poháru Craig Mottram z Austrálie.

Organizátoři na dnešní tiskové konferenci oznámili také další jméno. Na osmistovku se vrátí rekordman mítinku, halový mistr světa Wilfred Bungei z Keni. V roce 2003 zaběhl v Ostravě čas 1:43.24, což je vůbec nejrychlejší půlka zaběhnutá na českém území. Bungei již letos startoval, v katarském Dauhá triumfoval výkonem roku 1:44.14. "Pokud beru v úvahu své tréninky a rychlý čas z Dauhá, měl bych být koncem června schopen běžet na úrovni 1:43. A pokud bude v pořádku tempo i počasí, troufám si po tento čas," vzkázal Bungei svým příznivcům.

Během tiskové konference se organizátoři telefonicky spojili s výškařem Stefanem Holmem. "Těším se do Čech, vaši výškaři jsou skvělý," řekl Holm. "V sezoně mám jasný cíl; uspět na MS a pokořit 240 centimetrů."

David Klempíř

Vytisknout