přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. května 2003, 14:41

S životním jubileem Hamáčkové začíná náročná sezona

Úterý 20. května 2003 je dnem, kdy nejlepší česká tyčkařka Pavla Hamáčková dovršila 25 let.

Oslavy tohoto životního jubilea budou na prahu sezony poklidné. „Narozeniny oslavím v okruhu svých přátel na chalupě v Jizerských horách. Bude se asi opékat a chodit do přírody,“ plánuje Hamáčková a dodává: „nejdřív jsem se na oslavu ani nechystala, ale když mám čtvrt století, tak by to mělo být něco většího.“ Halová mistryně světa a Evropy už ale intenzivně myslí na své účinkování v letní sezoně. Její případná úspěšnost dosud stále závisí na zdravotním stavu. „Kotník už se dal do pořádku, ale pořád jsem ve skluzu,“ zmiňuje Hamáčková svůj výpadek v přípravě.
Foto: F. Macák


Bezprostředně před odletem na halové MS dokonce kvůli zranění česká tyčkařka odřekla svou účast na vrcholné světové akci halové sezony.

Premiérový start v letní sezoně po třech měsících bez závodění by Hamáčková měla absolvovat v Česká spořitelna extralize. „Bude to pro mě spíš jen přípravný závod,“ cítí stále nejistotu po delší přestávce. Účast na mítincích má závodnice pražské Dukly v programu od 7. června, kdy by se měla představit ve španělské Seville. „Pravděpodobně tam ještě půjdu z dvanácti kroků,“ hovoří Hamáčková o začátcích z kratšího rozběhu. Po Sevillečeká pětadvacetiletou tyčkařku mítink IAAF Super Grand Prix Zlatá tretra v Ostravě. Možná i tam ještě před svými skoky zvolí nižší počet kroků než obvykle. „Doufám, že na Tretře už budou zdravotní problémy zažehnány, přesto od závodu neočekávám velký výsledek,“ hovoří Hamáčková o svých výkonnostních cílech pro ostravský mítink.

Do konce června má Pavla Hamáčková naplánován poměrně nabitý program. Po Zlaté tretře, která se uskuteční dvanáctého, by se měla představit ještě na čtyřech závodech. Mezi ně patří i Pražská tyčka (18. 6.) a Memoriál Josefa Odložila (29. 6.). „Závody na domácí půdě mám ráda,“ vyjadřuje svou náklonnost Hamáčková, „úplně jinak se závodí, když vás publikum žene vpřed,“ dodává dnešní oslavenkyně.

Tomáš Klement

Vytisknout