Rychlý půlmaraton ve Valencii

neděle 19. října 2014
Ne. Nebyl to od Keňana Cherobena světový rekord, ale nejlepší čas posledních dvou sezon ano. A vyrovnaný pátý výkon všech dob, 25 sekund od Tadeseho čtyři roky starého maxima.

Valencijský Medio maraton se při svém 24. ročníku dočkal výjimečného traťového rekordu. Zasloužil se o to Abraham Cheroben, který byl v cíli půlmaratonské vzdálenosti za 58:48 hod. „Jsem spokojen, ne však zcela, protože jsem dnes cílil na světový rekord“ hodnotil 21letý vítěz po závodě. „Seznal jsem, že je v mých silách propříště pokořit hranici 58 minut. Dnes bylo přeci jen dost teplo pro vytrvalostní běh, podmínky dobré, ale ne ideální,“ dodal Cheroben, který byl v cíli o 13 vteřin před krajanem Kipkemoiem, jenž skončil druhý.

Očekávatelná ženská nadvláda se potvrdila, když ženský závod vyhrála dvojnásobná mistryně světa v krosu Emily Chebetová. I ona časem1:08:01 pokořila zdejší traťový rekord. „Vloni jsem tu běžela 1:08:20 a skončila druhá, letos jsem srazila dvacet vteřin a vyhrála. Mohu být tedy nespokojená?“ kladla řečnickou otázku.