přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Rychlí Robles s Collinsem, Isinbajevová bez rekordu

Na mítinku ve francouzském Clermont Auvergne zářili sprinteři, domácí hvězda Arronová je zraněná.

První z mezinárodních závodů po uzavření nominací na HMS přinesl už takřka „ohranou klasiku“, ale i některé novinky. Do té první kategorie patří atak světového rekordu Jelenou Isinbajevovou, které stačil jediný úspěšný skok na 461 cm na vítězství, všechny ostatní postupné výšky vynechala a pak zápolila pouze s hodnotou nového maxima. Na 496 cm měla údajně dva zcela beznadějné a jeden vcelku vydařený pokus, jisté však je, že její snaha vyšla naprázdno. Jako druhá skončila se stejným výkonem 461 cm, ale s horším zápisem než ruská hvězda, Brazilka Fabiana Murerová. Třetí byla s 5.56 další Ruska Anastasija Švedovová.


foto: graf.cz

Taktéž „pravidlem“ sezony je výtečná forma kubánského překážkáře Dayrona Roblese, který vyhrál všude, kde nastoupil (vyjma mítinku v Paříži, kde ve finále předčasně zastavil, neboť měl dojem, že slyší pískot po ulitém startu).V Clermont Auvergne zaběhl třetí nejrychlejší čas sezony 7.39 a v desítce nejlepších výkonů roku jich má již osm. Jeho krajan Yoel Hernandez dorazil do cíle jako druhý 25 setin za Roblesem.

Hladkou šedesátku vyhrál bývalý mistr světa na 100 m Kim Collins z ostrova Svatý Kid a Nevis v čase 6.56. Dvě setiny za ním proťal cílovou pásku Nigerijec Olusoji Fasuba, třetí byl s 6.59 mladý britský talent (roč.88) Harry Aikines-Aryeetey, který tak porazil mj. svého krajana Simeona Williamsona, jenž byl narozdíl od něj čerstvě nominován na HMS do Valencie. Mezi ně se vešel ještě polský rychlík Lukasz Chyla (6.64).
V ženské kategorii bylo vše připraveno pro domácí hvězdu Christine Arronovou, ta však kvůli poranění kyčle nestartovala a po středečních testech by měla oznámit, zda vůbec odcestuje na HMS do Valencie. Při její absenci se z vítězství radovala Bulharka Inna Jeftimovová (7.28ú.

V dálkařském sektoru závodil jediný český zástupce na mítinku. Roman Novotný skončil s 762 cm čtvrtý, když výkonem o 14 cm delším vyhrál Ukrajinec Dmitrij Bilotserkuvskij.
   
 Kompletní výsledky naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout